Frýdek-Místek má skvělé podmínky pro podnikání

Město dosáhlo dalšího významného ocenění. V soutěži „Město pro byznys“ se letos umístil na prvním místě v rámci Moravskoslezského kraje. Svědčí to o tom, že je podnikatelsky přívětivým městem.

Frýdek-Místek se každým rokem účastní celorepublikové soutěže Město pro byznys. Její výsledek ukazuje, do jaké míry jsou města a obce s rozšířenou působností přívětivé pro podnikatele. V letošním roce se město v rámci Moravskoslezského kraje umístilo na prvním místě.

„Město se dlouhodobě snaží vytvářet příznivé prostředí zejména pro malé a střední podnikání. Tedy pro firmy, které nabízejí pracovní místa a zajišťují místním obyvatelům práci a finanční příjem. Daří se nám zde firmy udržet a snažíme se také získat nové lokality vhodné pro podnikatelské účely, například v bývalém areálu Arceloru v části Lipina. Nedílnou součástí dobrého podnikatelského prostředí je také otevřený přístup veřejné správy k podnikatelům, ať už se týká úředních hodin nebo informací o volných lokalitách a prostor vhodných k podnikání či veřejných zakázkách zveřejňovaných na webu města,“ řekl náměstek primátora Frýdku-Místku Jakub Míček.

Získat ocenění Město pro byznys je prestižní záležitostí a je spojeno s dlouhodobým úsilím o rozvoj a zkvalitnění životních podmínek pro všechny obyvatele, což má pozitivní vliv na podnikatelskou činnost a celkovou míru životní úrovně.

„Ve Frýdku-Místku a jeho správním obvodu je přes dvacet jedna tisíc podnikatelů. Průmyslové zóny v Chlebovicích a Lískovci jsou stále plně obsazeny a nabízejí práci tisícovce lidí. V budoucnu bychom rádi získali pozemky společnosti ArcelorMittal, které jsou vedeny jako brownfield a mohly by být využity pro sklady a průmyslovou výrobu. Podnikatelské prostředí již devátým rokem podporujeme také projektem MHD zdarma, který je přínosný jak pro zaměstnavatele, tak pro zaměstnance, kteří se mohou do práce přepravovat zdarma, a příznivě se vyvíjí také výstavba obchvatu, který v budoucnu nabídne rychlejší a snadnější dopravní dostupnost i obslužnost města,“ doplnil primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

V rámci republiky se do srovnávacího průzkumu „Město pro byznys“ automaticky zapojilo 205 měst s rozšířenou působností.
Koncert ZUŠ / komorní koncerty

20.02. 19:00
Frýdek-Místek, ZUŠ Frýdek - Místek

Jiří Vodička a Camerata Janáček / koncert

03.03. 19:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Trio DuBois / Koncerty

17.03. 19:00
Frýdek-Místek, Historický sál ZUŠ, Frýdek - Místek

Cestovní agentura BESKYD-EURO, s.r.o.
Třinec
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Základní škola Frýdek-Místek, Československé armády 570
Frýdek-Místek
od 30 930 do 36 340 Kč/měsíc

Detail

Vladislav Luka - pracov. Třinec Konská
Třinec
od 17 800 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků