Reklama

Základní umělecká škola Frýdek-Místek má 80 let

Základní umělecká škola Frýdek-Místek má letos 80 let. Za dobu svého fungování vychovala řadu umělců známých nejen u nás, ale i v zahraničí.

Reklama

1. března roku 1939 začala výuka 20 děti v hudební škole, na kterou svojí činností navázala Lidová škola umění a později Základní umělecká škola Frýdek-Místek. Letos je tomu přesně 80. let.

“Naše hlavní práce je v tom, že vyučujeme děti. vyučujeme je ve čtyřech oborech, hudebním, výtvarném, tanečním a literárně dramatickém. Děti, pokud se něco naučí, své práce prezentují, ať na výstavách, různých představeních a koncertech, takže to je naše hlavní práce. Kromě toho máme různé mezinárodní spolupráce. Před půl rokem jsme byli na koncertním vystoupením ve Finsku, kde naši nejlepší žáci vystupovali. Kromě Finska také v Estonsku a Lotyšsku a vystupujeme i v naší spřátelené škole v polském Koníně,” uvedl ředitel ZUŠ F-M Ladislav Muroň.

Základní uměleckou školu v současné době navštěvuje zhruba 1250 žáků. Nejvíce jich studuje hudební obor, kam dochází přes 800 dětí.

Anketa, žákyně ZUŠ F-M: “Mně strašně zajímal klavír a chtěla jsem to zkusit. Hraji na něj čtyři roky.”

“Myslím si, že je skvělé, že má naše škola tak dlouhou historii, že to se málokteré škole poštěstí. Je to znak velké kvality a vypovídá to o tom, že o kulturu je pořád zájem a neupadá v tomto městě ani regionu,” řekla učitelka ZUŠ F-M Barbora Klimšová.

Anketa, žák ZUŠ F-M: “Přihlásila mně tu babička a chtěl jsem tu chodit, protože mě to zaujalo. Na kytaru hraji tři roky. Někdy mi to nejde, protože se to ještě učím.”

“Já jsem strašně rád, že učím v této škole a řekl bych, že 80 let je velké výročí. Měli jsme nádherný koncert v Národním domě,” sdělil učitel ZUŠ F-M Dalibor Šlachta.

Anketa, žákyně ZUŠ F-M: “Akordeon se mi líbil. Učím se na něj tři roky. Už umím hodně písniček.”

Na Základní umělecké škole studovala řada dnes úspěšných umělců. Jeden z nejvýznamnějších absolventů je například známý klavírista Ivo Kahánek.
Kino na výletě 2019 | Zrodila se hvězda

19.06. 21:15 - 17.06. 1:29
Frýdek-Místek, Park pod zámkem, Frýdek - Místek

Kino na výletě 2019 | Tohle je náš svět

26.06. 21:15 - 17.06. 1:29
Frýdek-Místek, Faunapark, Frýdek - Místek

Bára Poláková na Sluníčku / koncert

28.06. 19:00 - 17.06. 1:29
Frýdek-Místek, Penzion Sluníčko, Ostravice

REIT Jízdárna pod Lipovým s.r.o.
Frýdek-Místek
od 16 280 Kč

Detail

Ing. Jiří Jandačka
Frýdek-Místek
od 16 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

D A S spol. s r. o.
Frýdek-Místek
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu