Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Oslavte v Sadech Bedřicha Smetany ve F-M Den Země

Město se tradičně připojí k celosvětovým oslavám Dne Země. V pátek 26. dubna se při této příležitosti uskuteční akce v Sadech Bedřicha Smetany. Připraven bude bohatý zábavně naučný program pro širokou veřejnost.

Sady Bedřicha Smetany v Místku poblíž řeky Ostravice se stanou dějištěm dalšího ročníku akce věnované Dni Země. Startuje se už v 8:30 ráno a bohatý program potrvá až do půl šesté večer.

“Letošní téma je ochrana přírody, a to formou ochrany krajinných území. Budeme se soustředit na místa od národních památek přes chráněné krajinné oblasti až po národní parky, a to jak v ČR, tak ve světě. Zvláštní stanoviště bude věnováno chráněné krajinné oblasti Beskydy, která je tady nejblíže, a několik dalších stanovišť bude věnováno ochraně přírody přímo v e Frýdku-Místku a jeho okolí. Možná, že budou lidé překvapeni, kolik tady takových přírodních památek je,” sdělil zástupce statutárního orgánu SVČ Klíč Patrik Siegelstein.

Na Dni Země se lidé setkají s řadou organizací a spolků. Svou činnost představí například Asociace malých debrujárů České republiky nebo místní organizace Spolek pro Faunapark. Česká společnost ornitologická seznámí účastníky s návštěvním řádem národních parků a Český rybářský svaz bude mít už tradičně připravenu káď se živými rybami. A to stále není všechno.

„Den Země je již tradiční akcí, která se těší čím dál větší návštěvnosti. Před dvěma lety jsme ji prodloužili až do pozdních odpoledních hodin tak, aby ji mohli s dětmi navštívit i rodiče, kteří se odpoledne vrací z práce. V parku u řeky budou na účastníky akce čekat, stejně jako v minulých ročnících, soutěže a kvízy o drobné upomínkové předměty a sladkosti. Stačí, aby si účastníci na místě vyzvedli hrací kartu a získali do ní samolepky za splnění úkolů na připravených stanovištích. K získání odměny bude stačit deset splněných úkolů. Chybět nebudou ani pokusy a zážitkové aktivity a připraveny budou i praktické ukázky recyklace a třídění odpadu,” uvedl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Cílem akce je upozornit veřejnost na problémy životního prostředí a představit jí možnosti, kterými může sama přispět k menšímu znečišťování naší planety.
Gulliverovy cesty / představení absolventů divadelní školy

04.04. 17:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Farana Piano Duo/ Komorní koncerty​

14.04. 19:00
Frýdek-Místek, Historický sál ZUŠ, Frýdek - Místek

Transky, body, vteřiny / představení Divadla P. Bezruče Ostrava

15.04. 19:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

GASTRO - MENU EXPRESS a.s.*
Třinec
od 25 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

Saft Ferak a.s., pracoviště Raškovice
Raškovice
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

B + J stavební s.r.o. - pracov. Dolní Lomná
Dolní Lomná
od 22 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků