Frýdek-Místek obohatí nové stromy i keře

S příchodem jara začala ve městě masivní výsadba stromů a keřů. Sází se jak na sídlištích, tak také v parcích, v okolí škol a dalších místech.

Zeleň do města patří. Město proto každým rokem investuje do výsadby stromů, keřů i květin a vytváří i nové záhony, které na jaře hrají všemi barvami. Letos Technické služby vytvořily zhruba 240 metrů čtverečních zcela nových květinových záhonů.

Anketa, občané města: 1. “Je to nádherné. Opravdu pro oči pěkný pohled.” 2. “Je to hezké. Město se snaží.”

Na jaře se ale hlavně vysazují nové stromy a keře. V loňském roce město vysadilo 210 stromů a 2 212 keřů za více jak 1 milion 800 tisíc korun. V podobném duchu se  pokračuje i letos.

“Vhodná místa pro výsadbu nových stromů vytipovávají referenti odboru životního prostředí, přičemž musejí brát v potaz nemalá omezení.  Stromy nesmí být vysazeny v ochranných pásmech inženýrských sítí, v místech, kde dotčené orgány státní správy nedaly souhlasné stanovisko a ani v místech, kde se v budoucnu plánují úpravy v souvislosti z rozvojem území. Stromy a keře chceme vysazovat převážně na sídlištích a frekventovaných místech v centru města, kde budou plnit funkci nejen estetickou, ale také ekologickou. Zachycují prach, eliminují hluk a v horkých letních dnech plní funkci přírodní klimatizace, což je v poslední době, kdy máme spoustu horkých letních dnů, obzvlášť přínosné,” uvedl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Už před Velikonocemi tak začali zaměstnanci Technických služeb s výsadbou stromků.

“V první fázi se vysadilo 19 olší na ulici 17. listopadu u Albertu. Vysadíme zhruba 35 stromů na území celého města, konkrétně 22 stromů v místecké části, kde budou převažovat švestky domácí, budou tam nějaké ibišky, ve frýdecké části to bude následně 13 stromů, kde budou habry a nějaké štědřence,” popsal předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Teď po velikonočních svátcích zahájili masivní výsadbu keřů.

“Jsou to většinou náhrady za ty, které byly zrušeny, i nové plochy, Jedná se zhruba o 1820 keřů na území celého města. Zhruba 700 jich bude ve Frýdku, 1100 v místecké části. Budou převládat tavolníky a pak plejáda různých druhů podle výběru pracovníků odboru životního prostředí,” dodal Kohut.

Výsadba by měla být hotová nejpozději zkraje června. Další pak proběhne na podzim, kdy se vysadí několikanásobně více stromů, než teď na jaře.
Pýcha osamělosti / inscenace podle knihy Petra Pitharta

15.11. 19:00 - 13.11. 12:49
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Dopisy Olze / korespondence V. Havla čtená V. Záwadskou

18.11. 19:00 - 13.11. 12:49
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Ladislav Zibura: Prázdniny v Evropě/ cestovatelská projekce

19.11. 19:00 - 13.11. 12:49
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s.
Frýdek-Místek
od 21 600 Kč do 26 000 Kč

Detail

Tomeček Bau s. r. o.
Frýdek-Místek
od 130 Kč do 160 Kč

Detail

SOLIDSUN s.r.o.
Frýdek-Místek
od 19 000 Kč do 23 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků