Nejfrekventovanější křižovatky ve F-M prochází modernizací

Ve městě dochází k modernizaci křižovatek. Výměnou řadiče prošly už dvě nejfrekventovanější křižovatky. Ta poslední a nejkomplikovanější oprava čeká křižovatku U Vykopnutého. V důsledku prací čeká řidiče omezení dopravy.

Ve městě probíhá modernizace nejfrekventovanějších křižovatek. Město práce záměrně naplánovalo na víkendy, kdy je doprava menší než v běžném pracovním týdnu.

“Některé naše křižovatky mají starší technologie, některé i dvacet let. Proto jsme nachystali modernizaci těchto jejich, jak mi neodborně říkáme, střev a chceme to stihnout právě ještě před započetím opravy Rubikovy křižovatky. Přistoupili jsme na některých místech i k tomu, že některé křižovatky doplníme o výstražná světla pro chodce, aby řidiči měli informaci o tom, že jedou do míst, kde mohou přecházet chodci,” vysvětlil náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher.

První výměna řadiče semaforu proběhla o prvním dubnovém víkendu, a to na křižovatce ulic Revoluční a Bruzovská u frýdeckého magistrátu. 27. a 28. dubna prošla technologickou obnovou křižovatka ulic Revoluční a Lískovecká. Třetí a nejkomplikovanější výměna řadiče proběhne na křižovatce U Vykopnutého, a to o prvním květnovém víkendu.

“Bohužel, ten provoz je tam tak hustý, že musí dojít k omezení dopravy. Bude prakticky nemožné projet v obou směrech z ulice Frýdlantské na Ostravskou a také při odbočení z jakékoliv ulice vlevo. chtěl bych řidiče upozornit, aby se o víkendu ze 4. na 5. května obrnili trpělivostí a pokud možno se tomuto místu raději vyhnuli,” poradil předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

“Shodli jsme se s policií, kterou jsme žádali o nějaké náhradní řešení, zda by tam dala policistu, aby tu křižovatku řídil. Bohužel policie řekla, že to není vhodná křižovatka na řízení policistou, takže nakonec se přistoupilo k tomuto dopravnímu omezení. Tím, že se neumožní projíždění z Frýdlantské na Ostravskou, by to ta křižovatka měla zvládnout, protože i o víkendu jsou tam tisíce vozidel,” upozornil Deutscher.

Práce začnou v sobotu v 8 hodin ráno. Hotovo by mělo být v neděli odpoledne. Poté začnou semafory opět řídit dopravu.
Koncert ZUŠ / komorní koncerty

20.02. 19:00
Frýdek-Místek, ZUŠ Frýdek - Místek

Jiří Vodička a Camerata Janáček / koncert

03.03. 19:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Trio DuBois / Koncerty

17.03. 19:00
Frýdek-Místek, Historický sál ZUŠ, Frýdek - Místek

Pactra International (Czech) s.r.o. - Hnojník
Hnojník
od 19 000 do 21 500 Kč/měsíc

Detail

Sojnek Libor a syn, s.r.o. - pracoviště
Třinec
od 200 Kč/hod.

Detail

DZR Pohoda, z.ú.
Dolní Domaslavice
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků