Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Centrum nové naděje ve F-M pomáhá lidem v krizi

Lidé v krizi mohou naleznout pomoc v Centru nové naděje ve Frýdku-Místku. Občanská poradna poskytuje poradenství v mnoha oblastech života. Obrátit se na ni mohou lidé, kteří se ocitli například v dluhové pasti, nebo stojí před nepříjemným rozvodem.

Pan Roman se dlouhodobě potýká s dluhy a trápí ho i jiné problémy. Zhruba před rokem objevil na ulici Palackého v Místku Centrum nové naděje, občanskou poradnu, kam v současnosti pravidelně dochází.

“Hodně řeším exekuce, dost jich už mám zrušených a pokračuji dál, takže jsem hodně spokojený. Mám tady ještě rozjednané i rodinné vztahy. Nemůžu si stěžovat,” řekl klient Centra nové naděje Roman

Centrum nové naděje už od roku 1996 pomáhá formou poradenství lidem, kteří se ocitli v krizi, nebo těm, kterým krize hrozí.

“U nás se klienti objednávají telefonicky, e-mailem nebo přijdou osobně. My jim zajistíme schůzku se sociální pracovnicí, která je vyškolená k tomu, aby klientovi dokázala poradit v 18 velkých oblastech toho, co ho může v životě provázet. To nejčastější jsou exekuce, dluhy, týká se to i rodinného života, různé rozvodové záležitosti, péče o děti a podobně. Klient vlastně přichází, naše kolegyně nebo já se mu věnuje s tím, že zjišťujeme tu zakázku, co by potřeboval a zkoušíme ho informovat a v rámci toho poradenství vést, aby dosáhl toho, co potřebuje,” uvedla ředitelka a sociální pracovnice Centra nové naděje Martina Damková.

Veškerá sezení jsou v Centru nové naděje naprosto anonymní a za poradenství klienti nic neplatí.

“Tím výstupem z naší spolupráce je samotný návrh k něčemu, k nějaké exekuci, k soudnímu jednání a podobně. Případně to může být ten návrh samotný,” dodala Damková.

S Centrem nové naděje dlouhodobě spolupráce také město.

“V posledních letech se zvyšuje potřeba psychoterapeutických služeb pro rodiny, děti a mládež. Proto je jednou z našich priorit posílit tyto služby v našem městě. V tuto chvíli chceme navýšit právě nabídku bezplatných individuálních a rodinných psychoterapii. Psychoterapie se zaměřuje na realizaci aktivit pro rodiny s dětmi v náročných životních situacích. Jelikož ústředním zájmem je dítě a jeho potřeby, jeho zdravý tělesný a duševní vývoj, tak samozřejmě je dítě důležitým aktérem a příjemcem těchto služeb, v jehož zájmu se psychoterapie poskytuje. V současnosti jsou konzultace poskytovány jedním psychoterapeutem, cílem je poskytnout dotaci Centru nové naděje na financování druhého psychoterapeuta,” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku

Občanskou poradnu můžete navštívit od pondělí do čtvrtka, a to vždy od 8 do 16 hodin. Lidí v krizi se podle statistiky Centra nové naděje neustále zvyšuje. Jen za loňský rok měla poradna zhruba 400 klientů a uskutečnila 800 konzultací.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyBartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční k.s. - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 4 050 do 8 100 Kč/měsíc

Detail

Hyundai Glovis Czech Republic s.r.o. - pracoviště průmyslová zóna, areál Hyundai
Nošovice
od 75 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry