Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku se opravují poškozené chodníky

Ve Frýdku-Místku se opravují další chodníky. Přednost dostaly ty, které už byly v dezolátním stavu. I na další se ale dostane. V rozpočtu se na tyto práce počítá s deseti miliony korun.

S postupnými obnovami silnic začaly ve městě také opravy chodníků. V těchto dnech běží dvě velké zakázky, jedna na sídlišti K Hájku, kde zaměstnanci technických služeb navázali na práce, které začali už v loňském roce na podzim, a druhá na ulici M. Chasáka na sídlišti Slezská.

“Jedná se odstranění stávajících obrubníků i stávajícího lóže, vybetonování nových chodníkových a silničních obrubníků plus nového podloží. Pokračuje se pokládkou asfaltového povrchu. U zakázky na sídlišti K Hájku se jedná o zhruba 770 metrů chodníkových obrubníků, asi 170 metrů silničních a celková plocha je asi 1500 metrů čtverečních. Zakázka na ulici M. Chasáka je zhruba třetinová, nebo spíše necelá polovina, asi 300 metrů chodníkových, 50 metrů silničních a plocha je zhruba 500 metrů čtverečních,” popsal předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Součástí prací na ulici M. Chasáka je i oprava pěti schodišť, která vedou nahoru na chodník. Nových chodníků se ale postupně dočkají i další místa ve městě.

“V posledních letech se nám daří trend, že v každém roce opravujeme více chodníků, než třeba před pěti šesti lety. Daří se nám držet vysoká úroveň a větší objem finančních prostředků. Doufáme, že v letošním roce zainvestujeme do oprav chodníků minimálně 10 milionů korun. Podle toho, jak se bude vyvíjet rozpočet, možná přijdou na tyto opravy i další finance,” sdělil náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Po nově opravených chodnících na sídlišti K Hájku a na ulici M. Chasáka by se lidé měli projít nejpozději začátkem června.
Stavby Střechy Komíny s.r.o. - pracov. Třinec
Třinec
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Sad-Fasad Sistem s.r.o., pracoviště, Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - pracoviště LIDL Horymírova a Frýdlantská
Frýdek-Místek
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků