Reklama

Ve Frýdku-Místku se opravují poškozené chodníky

Ve Frýdku-Místku se opravují další chodníky. Přednost dostaly ty, které už byly v dezolátním stavu. I na další se ale dostane. V rozpočtu se na tyto práce počítá s deseti miliony korun.

Reklama

S postupnými obnovami silnic začaly ve městě také opravy chodníků. V těchto dnech běží dvě velké zakázky, jedna na sídlišti K Hájku, kde zaměstnanci technických služeb navázali na práce, které začali už v loňském roce na podzim, a druhá na ulici M. Chasáka na sídlišti Slezská.

“Jedná se odstranění stávajících obrubníků i stávajícího lóže, vybetonování nových chodníkových a silničních obrubníků plus nového podloží. Pokračuje se pokládkou asfaltového povrchu. U zakázky na sídlišti K Hájku se jedná o zhruba 770 metrů chodníkových obrubníků, asi 170 metrů silničních a celková plocha je asi 1500 metrů čtverečních. Zakázka na ulici M. Chasáka je zhruba třetinová, nebo spíše necelá polovina, asi 300 metrů chodníkových, 50 metrů silničních a plocha je zhruba 500 metrů čtverečních,” popsal předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Součástí prací na ulici M. Chasáka je i oprava pěti schodišť, která vedou nahoru na chodník. Nových chodníků se ale postupně dočkají i další místa ve městě.

“V posledních letech se nám daří trend, že v každém roce opravujeme více chodníků, než třeba před pěti šesti lety. Daří se nám držet vysoká úroveň a větší objem finančních prostředků. Doufáme, že v letošním roce zainvestujeme do oprav chodníků minimálně 10 milionů korun. Podle toho, jak se bude vyvíjet rozpočet, možná přijdou na tyto opravy i další finance,” sdělil náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Po nově opravených chodnících na sídlišti K Hájku a na ulici M. Chasáka by se lidé měli projít nejpozději začátkem června.
Cestou od swingu až k folklóru/ koncerty

Zítra 15:00 - 18:00
Frýdek-Místek, Světové Muzeum a Knihovna Bible / Stará Bělá – Husův sbor

Kino na výletě 2019 | Zrodila se hvězda

19.06. 21:15 - 15.06. 23:36
Frýdek-Místek, Park pod zámkem, Frýdek - Místek

Kino na výletě 2019 | Tohle je náš svět

26.06. 21:15 - 15.06. 23:36
Frýdek-Místek, Faunapark, Frýdek - Místek

REIT Jízdárna pod Lipovým s.r.o.
Frýdek-Místek
od 16 280 Kč

Detail

Ing. Jiří Jandačka
Frýdek-Místek
od 16 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

D A S spol. s r. o.
Frýdek-Místek
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu