Ve Frýdku-Místku se opravují poškozené chodníky

Ve Frýdku-Místku se opravují další chodníky. Přednost dostaly ty, které už byly v dezolátním stavu. I na další se ale dostane. V rozpočtu se na tyto práce počítá s deseti miliony korun.

S postupnými obnovami silnic začaly ve městě také opravy chodníků. V těchto dnech běží dvě velké zakázky, jedna na sídlišti K Hájku, kde zaměstnanci technických služeb navázali na práce, které začali už v loňském roce na podzim, a druhá na ulici M. Chasáka na sídlišti Slezská.

“Jedná se odstranění stávajících obrubníků i stávajícího lóže, vybetonování nových chodníkových a silničních obrubníků plus nového podloží. Pokračuje se pokládkou asfaltového povrchu. U zakázky na sídlišti K Hájku se jedná o zhruba 770 metrů chodníkových obrubníků, asi 170 metrů silničních a celková plocha je asi 1500 metrů čtverečních. Zakázka na ulici M. Chasáka je zhruba třetinová, nebo spíše necelá polovina, asi 300 metrů chodníkových, 50 metrů silničních a plocha je zhruba 500 metrů čtverečních,” popsal předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Součástí prací na ulici M. Chasáka je i oprava pěti schodišť, která vedou nahoru na chodník. Nových chodníků se ale postupně dočkají i další místa ve městě.

“V posledních letech se nám daří trend, že v každém roce opravujeme více chodníků, než třeba před pěti šesti lety. Daří se nám držet vysoká úroveň a větší objem finančních prostředků. Doufáme, že v letošním roce zainvestujeme do oprav chodníků minimálně 10 milionů korun. Podle toho, jak se bude vyvíjet rozpočet, možná přijdou na tyto opravy i další finance,” sdělil náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Po nově opravených chodnících na sídlišti K Hájku a na ulici M. Chasáka by se lidé měli projít nejpozději začátkem června.
Mikuláš Klaudyán: První mapa Čech 1518 / výstava

27.06. 10:00 - 22.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Společně na Lysou / akce pro rodiny

22.09. 8:00 - 17.09. 3:03
Frýdek-Místek, Ostravice - zastávka

Princezna s dlouhým nosem / pohádka

22.09. 15:00 - 17.09. 3:03
Frýdek-Místek, Altán ve Smetanových sadech, Frýdek - Místek

TEMATO SMART REAL s.r.o.
Frýdek-Místek
od 40 000 Kč do 50 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků