Ve Frýdku-Místku se opravují poškozené chodníky

Ve Frýdku-Místku se opravují další chodníky. Přednost dostaly ty, které už byly v dezolátním stavu. I na další se ale dostane. V rozpočtu se na tyto práce počítá s deseti miliony korun.

S postupnými obnovami silnic začaly ve městě také opravy chodníků. V těchto dnech běží dvě velké zakázky, jedna na sídlišti K Hájku, kde zaměstnanci technických služeb navázali na práce, které začali už v loňském roce na podzim, a druhá na ulici M. Chasáka na sídlišti Slezská.

“Jedná se odstranění stávajících obrubníků i stávajícího lóže, vybetonování nových chodníkových a silničních obrubníků plus nového podloží. Pokračuje se pokládkou asfaltového povrchu. U zakázky na sídlišti K Hájku se jedná o zhruba 770 metrů chodníkových obrubníků, asi 170 metrů silničních a celková plocha je asi 1500 metrů čtverečních. Zakázka na ulici M. Chasáka je zhruba třetinová, nebo spíše necelá polovina, asi 300 metrů chodníkových, 50 metrů silničních a plocha je zhruba 500 metrů čtverečních,” popsal předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Součástí prací na ulici M. Chasáka je i oprava pěti schodišť, která vedou nahoru na chodník. Nových chodníků se ale postupně dočkají i další místa ve městě.

“V posledních letech se nám daří trend, že v každém roce opravujeme více chodníků, než třeba před pěti šesti lety. Daří se nám držet vysoká úroveň a větší objem finančních prostředků. Doufáme, že v letošním roce zainvestujeme do oprav chodníků minimálně 10 milionů korun. Podle toho, jak se bude vyvíjet rozpočet, možná přijdou na tyto opravy i další finance,” sdělil náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Po nově opravených chodnících na sídlišti K Hájku a na ulici M. Chasáka by se lidé měli projít nejpozději začátkem června.
Lež / divadelní představení

22.11. 19:00 - 20.11. 21:40
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Depeche Mode: SPIRITS in the Forest

24.11. 17:00 - 20.11. 21:40
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Heda Gablerová: Teorie dospělosti / divadelní představení

04.12. 19:00 - 20.11. 21:40
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s.
Frýdek-Místek
od 21 600 Kč do 26 000 Kč

Detail

Tomeček Bau s. r. o.
Frýdek-Místek
od 130 Kč do 160 Kč

Detail

SOLIDSUN s.r.o.
Frýdek-Místek
od 19 000 Kč do 23 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků