Reklama

Rozkvetlé Arboretum Frýdek-Místek láká k procházce a relaxaci

Relaxaci i příjemnou procházku najdou lidé v arboretu. To hlavně v těchto jarních dnech rozkvétá květinami rozličných druhů a barev.

Reklama

Arboretum město otevřelo před dvěma lety. Lidé v něm najdou prostor k relaxaci v příjemném prostředí plném zajímavé a nevšední zeleně, kterou doplňují odpočinkové plochy. Je tak vhodným místem k procházce rodin s dětmi i starších lidí.

„Arboretum se nachází u městského hospice za nemocnicí, je možné se do něj dostat z ulic I. J. Pešiny nebo J. E. Purkyně. Přístupné je zdarma. Připraveny budou opět také komentované prohlídky pro organizované skupiny. Pořádat je budou odborníci z provozu zeleně městské společnosti technické služby, která zajišťuje péči o zeleň v arboretu. Rezervace je nutná alespoň čtrnáct dní předem, a to prostřednictvím e-mailu sekretariat@tsfm.cz nebo telefonicky 558 443 204,” informoval primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Teď na jaře v arboretu kvetou převážně jarní cibuloviny. Návštěvníci spatří krokusy, tulipány, narcisy i modřence. Postupně se zazelená a nakvete také na tři a půl tisíce keřů. Ve své kráse se představí také vřesoviště s vřesovci, azalkami a rododendrony. Na romantickou strunu zahraje v létě rosarium se sadovými i pnoucími růžemi rozličných barev. Nechybí ale ani trvalkové záhony, bahenní rostliny, bylinky a léčivky.

“S příchodem jara jsme zahájili údržbové práce na místním arboretum. Během naší dvouleté praxe zahajujeme práce už v průběhu dubna s určitou intenzitou podle toho, která květena je ošetřována. Předpokládáme, že letos bude i novinka, a to ta, že sekání trávy bude probíhat mulčováním a s větší intenzitou. Všechno ale závisí na klimatických podmínkách, protože extrémní sucho v dubnu letošního roku spíš nahrává tomu, že budeme spíš zalévat nově vysazené stromy,” uvedl předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Arboretu dominují hlavně dvě jezírka propojená Panským potokem s přirozenými prameny vtékajícími do jeho koryta. Lidé přes něj přejdou díky dřevěným lávkám. V arboretu mohou najít i vyhlídku, ze které je možné kochat se pohledem nejen na zeleň, ale i na jezírko s novými splávky. Odpočinek zajišťují lavičky, které kryjí dřevěné pergoly různých tvarů, které časem obrostou popínavými rostlinami.

Arboretum mohou lidé navštívit v dubnu, květnu a říjnu vždy od 8 do 20 hodin. V červnu a v září je otevřeno ještě o hodinu déle.
Kino na výletě 2019 | Tohle je náš svět

Zítra 21:15 - 25.06. 12:29
Frýdek-Místek, Faunapark, Frýdek - Místek

Bára Poláková na Sluníčku / koncert

28.06. 19:00 - 25.06. 12:29
Frýdek-Místek, Penzion Sluníčko, Ostravice

Kino na výletě 2019 | Raubíř Ralf a internet

03.07. 21:15 - 25.06. 12:29
Frýdek-Místek, Autokemp Olešná, Frýdek - Místek

Střední odborná škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 29 020 Kč do 35 540 Kč

Detail

BLANCO Professional CZ spol. s r.o.
Frýdek-Místek
od 18 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu