Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Radní F-M na jednání řešili noční klid i opravu bazénu

Vyhlášku o nočním klidu nebo opravu bazénu na 11. základní škole, toto a další body měli na seznamu své další schůze radní města. V příspěvku se na to, co projednávali, blíže zaměříme.

Na květnové schůzi projednávali radní města hlavně body, které začátkem června předloží na zastupitelstvu. Byl mezi nimi například záměr koupě objektu na ulici Radniční 13 ve Frýdku, který rada doporučí schválit zastupitelům.

“Jedná se o nemovitost poblíž frýdeckého magistrátu. Našim dlouhodobým záměrem je centralizovat -  tedy směřovat - činnost magistrátu do jednoho místa. V současné době máme odloučené pracoviště v Místku, kde jsme ale v nájmu a náklady s ním spojené nejsou zanedbatelné. Roční nájemné přesahuje čtvrt milionu a další peníze nás stojí úpravy prostor, a to nejen těch, které užíváme, tedy zejména kanceláří, ale podle smlouvy se musíme spolupodílet i na opravách společných prostor, jako jsou chodby, schodiště, ale i rozvody. Za poslední dva roky činily tyto náklady přes půl milionu korun. Navíc se blíží konec nájemní smlouvy a je víc než pravděpodobné, že s novou smlouvu by se také zvýšilo nájemné. Koupí objektu poblíž frýdeckého magistrátu bychom tedy mohli část zaměstnanců z Místku přesunout do Frýdku, tím bychom nejen eliminovali náklady spojené s nájmem, ale také bychom soustředili činnosti magistrátu do jednoho místa. Nemovitost majitel nabídl městu za 13 a půl milionu a posléze přistoupil na snížení ceny o 600 tisíc. O tom, zda město nemovitost koupí rozhodnou zastupitelé 5. června,” uvedl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Radní doporučí zastupitelům také rozšířit vyhlášku o nočním klidu.

“Vymezit kratší dobu nočního klidu, který začíná v 10 večer a končí v 6 ráno, lze vydáním obecně závazné vyhlášky. Této možnosti se využívá zejména v rámci pořádání letních kulturních akcí. V současné době je ve vyhlášce zahrnuto přes 30 akcí, které se mohou protáhnout přes půlnoc. Většina bude ukončena v jednu nebo ve dvě v noci. Ale například Mezinárodní folklorní festival, který už je za dveřmi, nebo Sweetsen fest se mohou konat až do 4 do rána a FM city fest do 3 hodin. Nově máme na stole žádost o vymezení kratšího nočního klidu, respektive o povolení pořádání akce v polovině června na fotbalovém hřišti v Chlebovicích do dvou hodin po půlnoci,” sdělil Pobucký.

Na stole měli radní také zakázku na opravu bazénu na základní škole Jiřího z Poděbrad na sídlišti Slezská.

“Jedná se o bazén, který je součástí školy a určen je zejména pro výuku plavání žáků základních škol. Využívají jej i žáci škol z přilehlých obcí. Bazén je nutné opravit, netěsní štěrbinové žlaby a špatná je i hydroizolace, voda zatéká až do suterénu. Součástí oprav bude také pokládka nové dlažby a obkladů a podlahového vytápění. Zakázka byla zveřejněna na profilu zadavatele, takže se o ni mohl ucházet kdokoliv a osloveno bylo také 9 firem. Obdrželi jsme jen 3 nabídky, a protože byla hodnotícím kritériem nejnižší nabídková cena, získala zakázku firma, která nabídla, že ji zrealizuje za zhruba 1,5 milionu korun,” řekl Pobucký.

Tématy se budeme zabývat podrobněji a informace vám přineseme v samostatných reportážích dalších Frýdeckomísteckých expresů.

Nahlásit chybu
Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail