Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Práce na Rubikovce omezují dopravu, až na výjimku

Ve městě probíhá generální oprava Rubikovy křižovatky. Práce si vyžádaly výrazné dopravní omezení. Řidiči nesmí odbočit doleva. V jednom případě se ale městu podařilo vyjednat výjimku.

Ve středu 15. května začala radikální oprava Rubikovy křižovatky na mostě na třídě T. G. Masaryka ve Frýdku. V rámci 1. etapy opravy se uzavřela polovina mostu s jízdním pruhem ve směru od vlakového nádraží k magistrátu. Auta jezdí po druhé části mostu. Současně s mostem se opravují také opěrné pilotové zdi a rampy. Dopravní omezení je tedy také na čtyřproudové silnici pod mostem, tedy na hlavním tahu na Český Těšín. Doprava je zde svedena do jednoho pruhu v každém směru.

“Započaly práce na opravě Rubikovy křižovatky, které jsme avizovali. Ty práce, které teď probíhají, jsou hlavně bourací. Všichni, kteří kolem prochází nebo projíždí, to vidí. Nadále řidiče žádám, ať tu křižovatku objíždějí, protože se může zdát, že ta situace tam je poměrně klidná, ale když přijedete blíž, vidíte nacouvávat staveništní techniku, a pak tam tři čtyři minuty čekáte, než ty náklaďáky najedou na své místo, a ta křižovatka je neprůjezdná. Jsem rád, že řidiči tuto křižovatku právě objíždí, a ta situace tam vypadá poměrně klidně,” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Opravy na Rubikově křižovatce s sebou přináší dopravní omezení, ovšem v jednom případě se městu podařilo dojednat výjimku.

“Po vyhodnocení prvních dnů provozu se nám podařilo zachovat jedno levé odbočení. My jsme avizovali, že nebude možné žádné levé odbočení, ale jedno levé zůstalo, a to je pro řidiče, kteří projíždějí po průtahu a odbočují na horní část třídy T. G. Masaryka, takže toto levé odbočení zatím funguje. My nadále sledujeme situaci. Pokud by se tam komplikovala, museli bychom to levé odbočení uzavřít,” sdělil Deutscher.

První etapa by měla trvat zhruba tři měsíce. Poté začnou práce na druhé straně mostu. Kompletně hotovo by mělo být na konci roku. Investorem opravy mostu je zčásti město a zčásti stát, přesněji ŘSD. Celkové náklady na opravu mostu i opěrných pilotových zdí a navazujících ramp činí bezmála 100 milionů korun. Z toho ŘSD vydá na opravy opěrných zdí a ramp 60 milionů. Město zaplatí za opravu mostu téměř 40 milionů korun, přes 31 milionů ale získá zpět z dotace Státního fondu dopravní infrastruktury.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy