Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek bojuje s odkládáním odpadu k popelnicím, kontejnery přistavuje častěji

Pokud máte doma nepotřebné věci, v následujících dnech se jich můžete zdarma zbavit. Magistrát ve spolupráci s Frýdeckou skládkou totiž připravil další harmonogram svozu objemného odpadu.

Město bojuje proti odkládání starého nepotřebného nábytku k popelnicím častějším přistavováním kontejnerů na velkoobjemový odpad. Ty budou letos už popáté přistavovány na 67 svozových místech v různých lokalitách města, a to až do 14. listopadu. 

„V minulosti se svozy konaly jen dvakrát ročně, na jaře a na podzim. Od loňského roku jsou ale kontejnery po městě přistavovány průběžně s přestávkami po celý rok, a to v měsících březnu, květnu, červenci, září a listopadu. Jednak tím chceme omezit odkládání starého nepotřebného nábytku k popelnicím, což je nejen neestetické, ale taky nehygienické, a zároveň chceme umožnit občanům odložit zdarma nepotřebný nábytek do nádob k tomu určených,” uvedl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

V loňském roce bylo od popelnic odvezeno 223 tun starého a nepotřebného nábytku (převážně sedaček, postelí a matrací) a stálo to přes 606 tisíc korun. Nábytek odložený u popelnic totiž nemůže být svážen s komunálním odpadem na skládku. Sváží ho zvlášť vypravené vozidlo do recyklačního střediska, kde se dále třídí. Lidé, kteří takto odloží velkoobjemový odpad k popelnici se mohou dočkat nepříjemného překvapení.

“Odkládání skříní nebo matrací k popelnicím je totiž podle zákona o odpadech zakázáno. Za odložení odpadu mimo vyhrazená místa stejně jako za založení tzv. černé skládky hrozí sankce až do výše 50 tisíc korun,“ připomněl primátor.

Kontejnery budou v daném místě přistaveny vždy dopoledne uvedeného dne, nejpozději do 14 hodin, a odváženy budou následující den mezi 6 až 12 hodinou. Občané města mohou do velkoobjemových kontejnerů, jak už bylo řečeno, odnášet veškerý starý nábytek. Dále pak podlahové krytiny, jako koberce nebo linolea. Odložit zde mohou ale také například umývadla nebo toalety. Do těchto kontejnerů ale nepatří stavební, biologický a nebezpečný odpad, jako jsou třeba mazací a motorové oleje, televizory a monitory, nebo zbytky barev, laků a ředitel. Tyto odpady mohou lidé odkládat ve sběrných dvorech. Podrobnější informace a harmonogram svozu zájemci naleznou na webových stránkách města.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků