Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Další hřiště ve F-M se dočkala oplocení. Ploty zdobí obrázky dětí ze základních škol

Město pokračuje v oplocování dětských hřišť. Nová oplocení získala další čtyři dětská hřiště. Stejně jako jiná ozdobí i tato obrázky dětí z mateřských a základních škol.

Město přistoupilo k oplocování dětských hřišť už před několika lety. Důvodem byla hlavně větší bezpečnost dětí,  ale také ochrana instalovaného mobiliáře a herních prvků. Ke dříve oploceným patnácti dětským hřištím se nyní přidala další čtyři. 

“Jedná se o sídliště Nová Osada, o lokalitu 4. základní školy, v Malém Koloredově a v Janáčkově parku. Jedná se o další etapu, kdy na základě pozitivních ohlasů města a občanů město v tomto trendu pokračuje,” sdělil předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Stejně jako u ostatních oplocených hřišť zdobí i tato čtyři nová hřiště obrázky dětí, které tentokrát namalovali žáci Základní umělecké školy a děti navštěvující školní družinu sedmé základní školy.

“Přibývají dětská hřiště s oplocením, na kterém jsou nádherné obrázky, které malovaly děti ze základních škol. Musím říci, že děti se vždy velmi těší, když mohou malovat na svá oblíbení hřiště tyto obrázky. Technické služby je následně instalují a vypadá to opravdu moc hezky. Chci slíbit občanům, že i v budoucích letech chceme s tímto pokračovat. Našim cílem je, aby všechny dětská hřiště na území města byla jednoho dne oplocena a polepena těmito krásnými obrázky. Na druhou stranu je třeba upozornit na to, že jsou bohužel lokality, kde to oplocení není až tak jednoduché, například když v blízkosti dětského hřiště vede nějaký plynovod nebo horkovod, takže hledáme nejvhodnější a nejschůdnější cesty k tomu, abychom ta dětská hřiště oplotili,” uvedl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Celkové náklady na oplocení zatím posledních čtyř dětských hřišť činily zhruba milion šedesát tisíc korun bez DPH. Stejně jako ostatní oplocená dětská hřiště budou i tato od dubna příštího roku uzamykatelná.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků