Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

O další dva zloděje jízdních kol je méně. Policisté zadrželi recidivisty, kteří se živili krádežemi

Nyní potěšíme obyvatele Frýdku-Místku. Policistům se v minulých dnech podařilo zadržet hned dva zloděje, kteří kradli v tomto městě především jízdní kola ze sklepů i stojanů venku. Občas ale ukradli i něco jiného.

Krádeže kol jsou pro zloděje bohužel lukrativní, protože jsou poměrně drahá a lidé je často nechávají bez dozoru. Běžný zámek pak před zloději neobstojí, jak můžete vidět na videozáznamu jednoho z případů ve Frýdku-Místku. Toto je ale jen jedna z 12 krádeží 39letého zloděje. 

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "39letý muž se měl v průběhu posledních dvou měsíců ve 12 případech vloupat do sklepních prostor či koloven bytových domů jak ve Frýdku-Místku, tak i v Ostravě. V dalším případě pak měl odcizit jízdní kolo přímo ze stojanu před prodejnou.

Frýdeckomístečtí kriminalisté zadrželi ještě také druhého zloděje, který dojížděl z Ostravy a i on se specializoval na kola. Vykradl ale i kancelář a nebo auto. Krádeže se ale nevyplácí a díky videozáznamu byl v minulých dnech odhalen i muž, který ukradl kolo ve Frýdlantu. Stačilo pouze záběry zveřejnit. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR MS kraje: "Tímto bychom chtěli poděkovat veřejnosti, že díky jejich spolupráci došlo k objasnění tohoto trestného činu. Jejich reakce byla opravdu rychlá a byť i anonymně sdělila iniciály možného podezřelého, nám pomohlo rychle skutek objasnit."

Všichni zloději se ke svým činům doznali a všichni jsou recidivisté. Elektrokolo ukradené ve Frýdlantu už je vráceno zpět majiteli. 

Nahlásit chybu


K tématu
Global Partner Péče, z.ú. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí,
Frýdlant nad Ostravicí
od 18 000 Kč/měsíc

Detail

Řeznictví H+H, s.r.o. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí, Spořitelní ulice
Frýdlant nad Ostravicí
od 21 000 do 23 000 Kč/měsíc

Detail

Tomáš Lehnert - pracoviště Staříč
Staříč
od 45 000 Kč/měsíc

Detail