Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výstavní prostory Muzea Beskyd se proměnily ve Svět z kostek II

Legendární stavebnice Lego baví děti i dospělé už po generace. Muzeu Beskyd se letos podařilo uspořádat výstavu věnovanou této stavebnici. Nese název Svět z kostek II, poprvé byla totiž v muzeu před sedmi lety. A stejně jako tehdy, je o ni nyní tradičně velký zájem.

Výstavní prostory Muzea Beskyd zaplnila během léta oblíbená výstava všemožných modelů stavebnice Lego.

Anketa: 1.) "Mě se nejvíce líbily ty Lego Technics, co jsou tam vzadu a nejvíce se mi tam líbil ten jeden McLaren." – Máš sám doma Lego? Věnuješ se mu? – "Věnoval jsem se Legu speed, ale to už mě omrzelo, takže jsem to prodal." 2.) "Mě nejvíce zaujaly ty hasičské modely, protože je sám doma stavím. A hasiče mám hodně rád. Takže ty nejvíce."

Ve třech výstavních síních jsou návštěvníkům představeny známé i zcela nové modely této legendární stavebnice. Poprvé tato výstava v muzeu proběhla už v roce 2015.

Markéta Bednárková, Muzeum Beskyd: "V těch třech výstavních místnostech jsou návštěvníkům představeny různé modely. Ať už to je největší model, kterým je tady ruské kolo z Las Vegas, které měří na výšku něco přes 3,5 metru a je dokonce zapsáno v Guinnessově knize rekordů. Stavěl ho pan Tomáš Kašpařík, který je zároveň účastníkem televizní soutěže Lego masters. Dále tady návštěvníci mohou vidět kolekci pirátů, inspiraci ostravským dolem, ucelenou ukázku stavební techniky, dále hasičské techniky dle reálných předloh a takovou zajímavostí je tady třeba tento obraz z lega, na kterém je Karel Gott."

V poslední místnosti je herní fotokoutek, kde si například děti mohou samy něco postavit.

Markéta Bednárková, Muzeum Beskyd: "Zároveň se u toho mohou dívat na takový dokument, který nám představí tuto stavebnici, její historii a její vznik. A také tady jsou ještě panely, na kterých je také popsaná historie lega."

Výstava Svět z kostek II probíhá v Muzeu Beskyd až do 2. září.

Nahlásit chybu


K tématu
Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail