Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rodiny ve Frýdku-Místku mohou přijít říct, co jim ve městě chybí k lepšímu životu

Frýdek-Místek připravuje novou koncepci rodinné politiky. V rámci ní chystá na 15. září veřejné setkání s občany, kteří mohou přijít říct, co jim ve městě chybí k lepšímu životu.

Odbor sociálních služeb ve Frýdku-Místku pracuje na koncepci rodinné politiky. Jde o nástroj, o který město odborníci žádali už několik let.

Igor Juriček (Piráti), náměstek primátora Frýdku-Místku: "V rodinné politice nejde vyloženě jenom o takovou tu nukleární rodinu, jako jsou rodiče a děti. Ale v podstatě jde o zlepšení soužití všech lidí ve Frýdku-Místku. Protože máme nějaké prarodiče, jsou tady lidé, kteří nemají vlastní rodinu, jsou singles, ale jsou součástí nějaké té jejich nukleární rodiny."

Město se teď chce těchto lidí zeptat, co jim chybí k lepšímu rodinnému životu.

Igor Juriček (Piráti), náměstek primátora Frýdku-Místku: "To nesouvisí jenom s tím, že by tady mělo být třeba více dětských hřišť a podobně. Ale jde v podstatě už o školství, bezpečnou dopravu po městě, bezpečnost samotnou, jako takovou ve městě. Já bych proto chtěl rodiny, ať už to jsou rodiče s dětmi, seniory, singles, pozvat sem do Centra aktivních seniorů na 15. září od 16:30 do 18:30. My tady budeme mít připravený lego workshop, kde nám děti budou moci postavit své město budoucnosti, jak ony vidí město, jak by mělo vypadat. A my se při tom rodičů nebo těch členů rodin zeptáme právě na ty věci. Jak zlepšit život, jak zlepšit mezigenerační soužití, jak si představují to město, aby jim lépe, jako rodině, sloužilo."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy