Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku bude v zastupitelstvu 5 uskupení. Vítězem je NAŠE MĚSTO F-M

Ve Frýdku-Místku zvítězilo ve volbách tamní hnutí patriotů NAŠE MĚSTO. Současný primátor, coby lídr, to bere jako velký závazek. Hlasy přišlo ve městě odevzdat přes 37 procent voličů. Do zastupitelstva se naopak nedostali Piráti a komunisté.

Ve Frýdku-Místku se o přízeň voličů ucházelo 9 politickým uskupení. K volebním urnám jim přišlo odevzdat hlasy 16 334 voličů. Díky tomu pak se ziskem 26,17 procenta vyhrálo hnutí NAŠE MĚSTO.

Petr Korč (NMFM), lídr kandidátky: "Já to beru jako velký závazek, protože v tak velkém městě porazit celostátní strany byla velká výzva. Myslím si, že je to odraz naší práce za rok a půl, kdy jsem byl primátorem. Beru to jako obrovský závazek a za mě v tomto okamžiku budeme jednat o vytvoření silné koalice."

Naše město získalo 13 mandátů. Druhé hnutí ANO obsadí 11 mandátů. Třetí, nové uskupení, Přátelé FM dostane 9 křesel, SPD a koalice SPOLU pak každý 5.

Petr Korč (NMFM), lídr kandidátky: "Já osobně to považuji za malý zázrak, ale na druhé straně to nasazení, se kterým jsme do toho vstoupili. I s tím vědomím, že máme pouze rok a půl, abychom dokázali, že umíme to město nejenom uřídit, ale že máme jasné vize a víme, co se s tím městem má dít v dalších mnoha letech. Pokud to bude v mých silách, tak já nemířím nikam do velké politiky, jsme regionální hnutí a dále budu dělat maximum pro to, aby to bylo výhodné pro občany města. Aby Frýdek-Místek vzkvétal, abych tady mohl se svojí rodinou dál žít."
Radovan Hořínek (ANO), lídr kandidátky: "Já musím konstatovat, že jsme spokojeni. My jsme si oproti posledním komunálním volbám polepšili. Jak v tom procentním zisku, tak v pořadí stran. A zdá se, že i v počtech mandátů. Čili ve všech těch parametrech, které jsou pro politika důležité, jsme opravdu lepší, než jsme byli, ale jeden ten parametr je nejdůležitější. A to je důvěra voličů. A tam si myslím, že jsme opravdu nezklamali a že tu důvěru máme. I přes určité výroky nebo činy v té kampani, které si myslím, že byly od ostatních stran zbytečné a překročily tu mez dobrého chování."
Kamil Mach (Přátelé FM), člen kandidátky: "Já si myslím, že tím, že jsme vznikli jako nové uskupení, nová koalice, tak ty výsledky jsou velmi dobré. Já si myslím, že jsme všechno postavili na našem programu, který si myslím, že byl pro občany města Frýdku-Místku velmi dobrý a věříme, že pokud budeme mít příležitost, tak že ho budeme naplňovat v plné míře."
Tomáš Krpel (SPD), lídr kandidátky: "My jsme velmi spokojeni, především děkujeme našim voličům, že jsme zvýšili dvojnásobně náš volební výsledek, protože jsme měli předtím 5,8 procenta. Teď máme kolem 12 procent, takže je to velmi pozitivní. Děkujeme těm voličům všem, kteří nás volili. Mrzí nás nízká účast ve Frýdku-Místku a nezájem o komunální politiku, když je kolem 36 procent. Gratulujeme především vítězům voleb. To je NAŠE MĚSTO F-M."
Marcel Sikora (SPOLU), lídr kandidátky: "My jsme spokojení, samozřejmě možná trošičku jsme očekávali o něco lepší výsledek, ale i tak bychom chtěli samozřejmě poděkovat voličům, kteří dali hlas koalici SPOLU, tedy KDU-ČSL, ODS a TOP 09."

Do zastupitelstva se naopak nedostali dva jeho dosavadní členové. Piráti získali 4,96 % hlasů a komunisté se ziskem 3,66 % hlasů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyIBEX Security s.r.o. - pracoviště Sviadnov
Frýdek-Místek
od 21 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

TOZOS spol. s r.o. - pracoviště Dolní Tošanovice (areál výkrmny prasat a kuřat)
Dolní Tošanovice
od 24 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry