Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek povedou hnutí NAŠE MĚSTO F-M a ANO

Ve Frýdku-Místku se dohodla podoba nové koaliční vlády. Město povedou dvě strany, které získaly ve volbách nejvyšší počet hlasů. Tedy hnutí NAŠE MĚSTO F-M a ANO. Primátorem zůstane současný lídr Petr Korč. Nová koalice bude mít v zastupitelstvu nově 24 hlasů, tedy většinu. Pokud se do ustavujícího zastupitelstva nic nezmění, tak v opozici budou Přátelé FM s 9 mandáty a SPD i koalice SPOLU, kteří mají shodně po pěti mandátech.

Ve Frýdku-Místku už mají jasno o podobě vedení města. Dohodly se na něm pouze dvě uskupení. Hnutí NAŠE MĚSTO F-M, které získalo v zastupitelstvu 13 mandátů a hnutí ANO, které má 11 mandátů.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "My jsme chtěli město stabilizovat, což se už za poslední rok a půl povedlo. Velmi razantně jsme zvýšili investice. Klesá zadlužení města a vytvořili jsme více než 100 milionů rezerv, které nyní budeme uvážlivě používat v rovnováze mezi investice a zajištění sociálních jistot občanů, zejména rodin s dětmi. Ale například to, na co odpověděly volby velmi jednoznačně je budoucnost Národního domu, místecké záložny a přístavby nového sálu. My jsme sice řekli, že v dnešní ekonomické situaci to není vhodné a odložili jsme tu investici v čase. Nicméně všechny práce na projektové dokumentaci, přípravě stavební dokumentace budou pokračovat. A zároveň budou pokračovat všechny strategické rozvojové projekty. Spolupráce mezi městem a společností Slezan Holding o revitalizaci všech bývalých průmyslových areálů. Vzniku nových čtvrtí. Město bude podporovat výstavbu těch nových bytových oblastí právě v těchto areálech."
Radovan Hořínek (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Poměrně zásadní je ta otázka hotelu Centrum. Tam jsme se dohodli s hnutím NAŠE MĚSTO F-M na postupu jednoznačně. Že máme zájem, aby zůstal v majetku společnosti Distep, tak jak byl této společnosti prodán. My jsme měli dva základní body. Příspěvky na obědy ve školních jídelnách na základních školách. Pak výstavba alzheimer centra. Pak jsou tam takové body, které jsou možná drobnější, nicméně hnutí Naše město naše body akceptovalo, takže ani tam nenastal problém."

Ve městě bude nová náměstkyně pro sociální oblast a náměstek pro dopravu. Všichni se chtějí soustředit hlavně na dotažení rozjetých projektů, ale chystají se i nové priority.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "6 radních bude za hnutí NAŠE MĚSTO F-M, 5 radních bude za hnutí ANO. Všechny kompetence stávajících radních přecházejí do nové koalice. Dále nový radní za NAŠE MĚSTO, pan Miroslav Bartek bude mít v kompetenci dopravu."
Radovan Hořínek (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Nově nám přibyla gesce sociálních věcí, kde si myslím, že skutečně máme i odborně způsobilou osobu, která se v této problematice orientuje a bude schopna to zase posunout někam dále ty sociální služby, paní Sárköziová. Bude pokračovat ve své funkci, pokud bude zvolen, pan Milan Halabalík, který vykonával v minulém volebním období. A počítáme i s panem Radimem Mamulou, jako s radním."

Ustavující zasedání zastupitelstva by mělo proběhnout ve druhé polovině října. Pokud se do té doby nic nezmění, poté dojde k podpisu programového prohlášení rady města. Přátelé FM, SPD a SPOLU budou v opozici.


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy