Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči transportovali seniorku po resuscitaci z domu ve Frýdku-Místku na žebříku

Neobvyklou pomoc při záchraně života mají za sebou hasiči ve Frýdku-Místku. Po úspěšné resuscitaci tam pomáhali transportovat záchranářům seniorku z domu do sanitky. Museli použít automobilový žebřík, na kterém ženu přenesli z domu.

Neobvyklá záchranná akce se odehrála v pondělí odpoledne v ulici Na Výsluní ve Frýdku-Místku. Záchranáři tam přijeli do domu k seniorce, která ztratila vědomí a následně ji museli začít resuscitovat.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Posádka byla přivolána k poruše vědomí a stav pacienty se na místě náhle zhoršil. Posádka proto na místě zahájila standardní resuscitaci, která byla úspěšná."

Záchranáři následně potřebovali dostat ženu z řadového domu do sanitky. Přivolali si proto na pomoc hasiče.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Událost byla jednotce ohlášena pět minut před šestnáctou hodinou původně jako - pro hasiče poměrně obvyklý - požadavek na transport pacienta z patra rodinného domu k sanitce. V průběhu zásahu však došlo ke zhoršení zdravotního stavu, zdravotníci zahájili nepřímou srdeční masáž, do které se následně zapojili i hasiči. Po úspěšném obnovení životních funkcí velitel zásahu vyhodnotil schodiště domu jako nebezpečné pro následný transport, k zásahu si tak povolal automobilový žebřík. Výšková technika je vybavena adaptérem pro montáž transportních nosítek přímo do záchranného koše. S jeho pomocí hasiči vyjeli až k balkonu, kde nosítka upevnili na koš a za stálého monitorování životních funkcí svezli ženu na zem, kde si ji opět převzali zdravotníci."
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "V případě, kdy je například v domě velmi úzké schodiště, může být jako nejlepší možnost pro šetrný transport zvolena cesta za pomoci hasičské plošiny. Děkujeme tedy kolegům z Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje za vzornou spolupráci a pomoc."

Pacientka byla poté převezena do Nemocnice ve Frýdku-Místku na Anesteziologicko-resuscitační oddělení. Hasičská jednotka sanitku doprovodila i do nemocnice - tam pomohla s přeložením ženy na lůžko urgentního příjmu a také si zpět převzala použité vybavení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyEva Humpolcová - pracoviště
Kunčice pod Ondřejníkem
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Pedagogicko-psychologická poradna, Frýdek-Místek, příspěvková organizace - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail

IBEX Security s.r.o. - pracoviště Sviadnov
Frýdek-Místek
od 21 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry