Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Aquapark Olešná provedl údržbu a opět funguje, bojí se ale nárůstu cen energií

Aquapark Olešná má za sebou pravidelnou měsíční odstávku. Během ní provedl důležitou údržbu a nyní je opět v plném provozu. Aktuálně ale vůbec neví, jak to bude s jeho fungováním v dalším roce. Zatím se ho totiž netýká zastropování cen energií. Bojí se proto vysokých nákladů za energie.

Aquapark Olešná provedl během září každoroční pravidelnou generální odstávku. Zahrnovala velký úklid, čištění, opravy a veškerou údržbu.

Jan Damek, jednatel Sportplex F-M: "Opravili jsme jímku, lokální dlažby, které byly poškozeny. Vymalovali jsme teďka nově. Takže si lidé mohou všimnou té hlavní změny, že jsme přešli ze žluté na takovou béžovou. Opravili jsme také saunový svět, kde došlo k opravě lavic, tak ať to je pro klienty příjemnější a jinak všechno běží. Běží divoká řeka, běží tobogán. Tobogán běží nepřetržitě, divoká řeka běží jednou za půl hodiny."

Po otevření je opět vyhledávaným cílem mnoha návštěvníků, od rodičů s dětmi, až po seniory.

Anketa: 1.) Jak často chodíte do Aquparku, jak si to tady užíváte? – "Dvakrát do týdne." 2.) "Snažíme se chodit co nejčastěji. A je to kvůli zdraví hlavně, protože mám problémy s páteří a strašně mi to pomáhá. Vždycky ty peníze obětujeme, protože je to kvůli zdraví. A tady jsou i ty masáže, takže to hodně pomáhá. 3.) "Spíš jako Relax, manželka to tady miluje, takže já taky." 4.) "Já jsem tu dneska poprvé, protože máme bazén doma. A je sychravé počasí, tak jsme si říkali, že zkusím to využít, že by se mohla dcera zabavit, protože miluje vodu." 5.) "Snažíme se každý měsíc, ale máme i bratříčka, takže teď to bude, jak nám babička pohlídá. Tak uvidíme, ale jinak tady pána baví strašně tobogán, takže většinou tam jsme. A jinak tady se mu líbí brouzdaliště, protože tady má hračky."

Provoz aquaparku musí splňovat řadu hygienických norem a nařízení. Jako je například kvalita a teplota vody. Ta se ohřívá pomocí plynu. Po novém roce se ale očekává vysoký nárůst cen energií a aquaparku se zatím netýká zastropování cen.

Jan Damek, jednatel Sportplex F-M: "Provoz teďka běží standardním způsobem. Tím standardním způsobem běží do konce roku a od nového roku bojujeme s naší asociací bazénů a saun a bojujeme také s asociací ledních stadionů o to, aby se nás týkalo zastropování energií a týkalo se co nejméně našich klientů, kteří k nám pravidelně chodí."
Anketa: 2.) "Dojíždíme až z Ostravy a kdyby to tady zavřeli, tak nemáme už jinde kde možnost jezdit do Aquaparku."

Úspory se snaží aquapark dělat dlouhodobě a stále hledá nové možnosti.

Jan Damek, jednatel Sportplex F-M: "My už je děláme nějakých 5 let, kdy už jsou veškeré zářivky vyměněné za nízkoenergetické. Šetříme vodu. Teďka rozbíháme nový projekt, který by nám mohla schválit krajská hygienická stanice ohledně šetření vody a energií. Tak věříme, že to dopadne a že to projde i platnou legislativou, která je v České republice poměrně neúprosná u bazénů."

Legislativa například zatím neumožňuje filtrovat vodu z bazénu a vracet ji zpět do oběhu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy