Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kluby seniorů vystavují ve Frýdku-Místku své dlouholeté kroniky

I senioři umí žít aktivní a zábavný život. Dokazují to záznamy z kronik městských klubů seniorů ve Frýdku-Místku. Obsáhlé kroniky jsou nyní k vidění v rámci výstavy v Centru aktivních seniorů. Některé svazky obsahují období mapující neuvěřitelných osm let událostí a různých akcí.

Ve Frýdku-Místku a jeho příměstských částech je 11 klubů seniorů. Ty se teď společně dohodly a v Centru aktivních seniorů uspořádaly unikátní výstavu kronik, které mapují jejich dlouholeté působení.

Věra Pánková, autorka kroniky Klubu seniorů Skalice: "Nápad je to výborný, protože alespoň se veřejnost dozví, že senioři prožívají svůj podzim života aktivně. Že nesedíme doma zavření ve čtyřech stěnách, ale snažíme se svými vrstevníky prožívat všechno pěkné, co se dá. Takže se scházíme v klubech. Na území našeho města je jich 11 a každý ten klub má svou bohatou činnost. Přednášky, zájezdy, výlety, různé rukodělné práce. Tak, jak si to každý ten klub sám zařídí. No a to, co se tam děje, právě zapisují naše kroniky. Tak si myslím, že je opravdu se na co podívat."

Paní Pánková píše kroniku skalického klubu od roku 2005. Za tu dobu popsala dva velké svazky.

Věra Pánková, autorka kroniky Klubu seniorů Skalice: "Všechno, co se v našem klubu děje, tak se snažíme zdokumentovat. Jednak vyfotit, zapsat, no a potom jednou za rok uděláme takovou schůzku, kde si zhodnotíme, co jsme všechno za ten rok udělali. Jak se nám to povedlo a co nás čeká v příštím roce."

V kronice se například najdou i záznamy, jak se senioři bavili v těžkých covidových dobách.

Věra Pánková, autorka kroniky Klubu seniorů Skalice: "Když byl covid, tak jsme byli omezení ve své činnosti. Nemohli jsme se scházet v klubovně, tak jsme si plánovali schůzky venku. No a jednu z nich jsme udělali takzvanou procházku covidovým lesem. Šli jsme ve Skalici od kostela kolem lesa a tam nás čekala komise, která zjišťovala, jestli nejsme nakažení. Byli oblečení opravdu, tak jak by měli být. Měli ty masky, všechno."

Výstava kronik je doprovázena ukázkou podzimního aranžmá a je přístupná každý všední den od 9:00 do 17:00 hodin. V Centru aktivních seniorů ji mají zájemci možnost shlédnout až do konce listopadu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy