Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku se převrátil náklaďák s kovovými profily, hasiči ho vrátili na kola

Dvě jednotky hasičů zasahovaly ve čtvrtek odpoledne ve Frýdku-Místku u dopravní nehody nákladního auta. To převáželo kovové profily a na výjezdu z kruhového objezdu se převrátilo. Hasiči ho vraceli zpátky na kola.

Nákladní automobil s kontejnerem, ve kterém byly převáženy kovové profily, se převrátil na bok u kruhového objezdu na Hlavní třídě. Událost byla na tísňovou linku ohlášena patnáct minut po půl třetí, k zásahu byla v první fázi vyslána jednotka ze stanice ve Frýdku Místku.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Řidič z nehody vyvázl nezraněn, z vozidla docházelo k drobnému úniku provozních kapalin. Ten zasahující hasiči zasypali sorbentem, zároveň provedli protipožární opatření a zabezpečili místo události."

Řidič si zajistil náhradní automobil pro přeložení nákladu, poté velitel zásahu na místo povolal vyprošťovací techniku ze stanice HZS MSK v Ostravě-Zábřehu.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Ve spolupráci s majitelem pak hasiči sundali z převráceného automobilu kontejner a nosič převrátili zpět na kola. Pro bezpečnou a kontrolovanou manipulaci využili nízkotlaké vaky, na které automobil položili a spustili ho pomalu na zem. Nákladní vůz se po krátké chvíli podařilo nastartovat a krátce po půl sedmé tak bylo možné frekventovanou komunikaci uvolnit."

Příčiny nehody zjišťují dopravní policisté.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy