S prací v sociální oblasti má nová náměstkyně ve Frýdku-Místku bohaté zkušenosti, na které by chtěla navázat.
Leona Sárkőziová (ANO), náměstkyně primátora Frýdku-Místku: "Devět let jsem působila jako sociální pracovník v sociálně aktivizační službě pro rodiny s dětmi ve Frýdku-Místku. Pracovala jsem převážně s matkami samoživitelkami, kdy jsme pomáhali řešit problémy v té rodině, co se týče dluhů, hledání zaměstnání, výchovné kompetence u dětí."
Sociální služby ve městě jsou na velmi dobré úrovni. Stále je ale na čem pracovat.
Leona Sárkőziová (ANO), náměstkyně primátora Frýdku-Místku: "Náš sociální odbor se stará, aby všem cílovým skupinám byla poskytnuta ta nejlepší péče. Velmi dobře funguje Senior taxi, to si myslím, že je tady na velmi dobré úrovni. Lidé si na to zvykli. Je to hodně využíváno, je po tom velká poptávka. Máme kvalitní Domov pro seniory, máme tady Domovinku. Jelikož Domovinka má celkem malou kapacitu, tak máme v plánu postavit novou Domovinku, pro více lidí, pro více seniorů. V listopadu jsem se zúčastnila slavnostního otevření nového domova se zvláštním režimem ve Frýdlantu nad Ostravicí, který se zaměřuje na péči o seniory s Alzheimerovou chorobou. V domě je vyčleněno 30 míst pro obyvatele Frýdku-Místku. Kromě toho připravujeme přímo ve Frýdku-Místku výstavbu Alzheimercentra, cirka asi se 100 lůžky ve dvoulůžkových pokojích."
Plánem nové náměstkyně je také dohlédnout na dokončení nové koncepce rodinné politiky.
Leona Sárkőziová (ANO), náměstkyně primátora Frýdku-Místku: "Vizí rodinné politiky je Frýdek-Místek jako příjemné město, ve kterém se lidem příjemně žije. Tráví zde svůj pracovní, volný čas a čas s rodinou. Dále jedním z nejdůležitějších bodů volebního programu hnutí ANO bylo zavedení příspěvků ve školních jídelnách na základních školách."
Příspěvky na obědy by měly být zavedeny v příštím školním roce. A požádat o ně budou moci dobrovolně všichni rodiče, kteří přihlásí dítě na oběd ve školní jídelně. Pomoc má cílit hlavně na nízkopříjmové rodiny.
Leona Sárkőziová (ANO), náměstkyně primátora Frýdku-Místku: "Když si vezeme, oběd ve školní jídelně stojí mezi 600 až 700 korunami. A když mají třeba tři děti, tak už to vychází na nějaké dva tisíce. Takže ta maminka si rozmyslí, jestli ta maminka má zaplatit oběd nebo má raději nakoupit potraviny a vařit těm dětem."
Forma příspěvku pak bude vyplácena přímo školním jídelnám, nikoliv rodičům.