Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku bylo vystaveno na 230 nejrůznějších betlémů

Unikátní a jedna z největších výstav betlémů v Česku byla k vidění ve Frýdku-Místku. Soubor zhruba 230 nejrůznějších betlémů byl vystaven po dvouleté covidové pauze a lidé si ho mohli prohlédnout jen po dva dny.

Betlémy byly vystaveny v ZŠ v ulici Československé armády. Letos se jednalo už o 19. ročník výstavy. Lidé viděli tisíce figur, které pocházely z nejrůznějších koutů celého světa.

Josef Kleinwächter, autor výstavy: “Vystavovat jsme začali od čtyř betlémů, to byla první výstava. Dneska jich máme někde ku 230.
Daniel Adámek, vystavující: “Každým rokem na Vánoce se vždycky sejdeme, vytáhneme ze sklepa krabice a skládáme betlémy. Takže je to práce na dva až tři dny. Figurek je velké množství, jsou jich tisíce. Každý betlém obsahuje od jedné až dvou figurek až třeba po 130.”
Josef Kleinwächter, autor výstavy: “Betlémy jsou z různých materiálů, převážně ze dřeva. Jsou tam i betlémy ve skořápkách vlašských ořechů. Nemáme jenom betlémy, které jsou z Česka, ale jsou ze Slovenska, Polska, Jeruzaléma, Paraguaye, Uruguaye, Bali, Malty a ještě mnohých dalších míst naší krásné země. A kromě toho jsme už přivítali návštěvy dá se říct z celého světa.”

Vystavovatelé nyní betlémy opět uloží do depozitáře a pro veřejnost je vystaví opět za rok.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy