Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Falešný bankéř připravil na Štědrý den seniorku z Frýdku-Místku o 200 tisíc korun

O tom, že podvodníci nezahálí ani o svátcích, se bohužel přesvědčila seniorka z Frýdku-Místku. Podvodník jí připravil o 200 tisíc korun. Vydával se za bankéře a tvrdil, že jí někdo napadl účet. Žena ze strachu udělala vše, co podvodník chtěl a bohužel přišla o své úspory.

Když ženě na Štědrý den dopoledne zazvonil telefon, zřejmě netušila, že na druhém konci je podvodník. 

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Muž se ji představil jako zaměstnanec banky a sdělil jí, že se někdo pokusil z jejího účtu vybrat peníze. Aby své peníze ochránila, navrhl jí vytvoření nového účtu a zablokování karty. Poté ženu navedl k převedení peněz ze stávajícího účtu na účet „nový“. Současně od ní získal přístupové údaje k platební kartě, což využil k dalším platebním transakcím."

Poškozená tak během svátečního dne přišla o bezmála 200 tisíc korun.

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Frýdecko-místečtí policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což dosud neznámému pachateli hrozí až pětiletý trest odnětí svobody."

Policisté opět nabádají v těchto případech k maximální obezřetnosti.

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Nikdy cizím osobám neposkytujte své přístupové údaje k účtu či platební kartě. Skuteční zaměstnanci banky (bankéři) nikdy nepostupují tak, že by po Vás telefonicky požadovali tyto přístupové údaje a naváděli Vás k různým bankovním transakcím. Ověřujte si pravdivost informací, které Vám volající sděluje, přímo u své banky, ať už osobně či telefonicky."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy