Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek podpořil finančně profesionální hasiče i pro rok 2023

Frýdek-Místek i v letošním roce finančně podpoří profesionální hasiče. Na opravy stanice, zabezpečení i snížení energetické náročnosti přispěl magistrát hasičům částkou 750 tisíc korun. Kromě toho město intenzivně pracuje na dostavbě nové hasičské zbrojnice pro dobrovolné hasiče.

Profesionální hasiči v Moravskoslezském kraji patří mezi nejlepší v zemi. Často jsou dáváni za vzor. Kromě techniky a zkušeností mají také velmi dobře propracované systémy spolupráce s ostatními složkami i samosprávou. Ve Frýdku-Místku proto schválili i na rok 2023 finanční podporu pro místní profesionální hasiče.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Město Frýdek-Místek nepodporuje systematicky pouze dobrovolné hasiče, jejíž je zřizovatelem. Kterým nyní opravujeme hasičskou zbrojnici frýdeckou. Na cestě věřím, je už nové hasičské vozidlo, cisterna. Ale také město z rozpočtu přispívá Hasičskému záchrannému sboru Moravskoslezského kraje, tedy profesionálním hasičům. A tak jako loni to bude částka 750 tisíc korun."
Vojtěch Nezval, ředitel ÚO HZS MSK Frýdek-Místek: "Musím poděkovat hned na začátku statutárnímu městu Frýdek-Místek za finanční podporu. Stejně, jako v minulých letech, tak i pro rok 2023 nás statutární město Frýdek-Místek podpořilo."

Příspěvek pomohou při rekonstrukci budov hasičské stanice, revitalizaci vnitřních prostor, zvýšení úrovně zabezpečení objektů, snížení energetické náročnosti budov, včetně vypracování projektové dokumentace.

Vojtěch Nezval, ředitel ÚO HZS MSK Frýdek-Místek: "Bude sloužit pro opravu a rekonstrukci zázemí hasičské stanice ve Frýdku-Místku. Na této stanici slouží 45 hasičů ve třech směnách a tato stanice je tady už více než 50 let."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Myslím si, že infrastruktura, bezpečnostní, ta základní, do které patří hasiči, je velmi potřebná. A mnohokrát jsme se přesvědčili, nejenom při požárech, při povodních, ale i při situacích, které způsobila epidemie a tak dále, že hasiči jsou velmi potřební a nasazují svoje životy."
Vojtěch Nezval, ředitel ÚO HZS MSK Frýdek-Místek: "Co se týče výjezdové činnosti na této stanici ve Frýdku-Místku, tak ta výjezdová činnost je velice pestrá. Od klasických požárů, přes požáry lesní, až po vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel, případně úniky nebezpečných látek. Takže tato stanice je v rámci okresu Frýdek-Místek centrální hasičskou stanicí a opravdu pojímá veškeré portfolio hasičských činností."

V uplynulém roce řešili zdejší profesionální hasiči 1 284 zásahů, při kterých zachránili 321 lidí.

Vojtěch Nezval, ředitel ÚO HZS MSK Frýdek-Místek: "Rok 2022 byl rokem pro nás turbulentním. Musím říct, že už od začátku roku, kdy covid pomaličku utichl, dostávalo se nám další činnosti. Spojené s humanitární pomocí a s válkou na Ukrajině. A musím také říci, že sněhová nadílka, která byla v prosinci, byla enormní. Takže počet výjezdů byl na toto období vyšší než v ostatních letech."
Jakub Kozák, velitel čety HZS MSK Frýdek-Místek: "Řešili jsme požáry od bytových po lesní a nedávno v prosinci nás zaměstnala sněhová nadílka. Tam se jednalo o vyprošťování autobusů nebo nákladních automobilů. Prakticky na denní bázi, několikrát, používali jsme těžkou techniku, vyprošťovací automobily a podobně."

Ve Frýdku-Místku se aktuálně pracuje také na dostavbě rozšíření zdrojnice dobrovolných hasičů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy