Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Program Daruj F-M pokračuje i letos, hledají se zájemci o zařazení do veřejné sbírky

Frýdek-Místek hledá zájemce, kteří by se chtěli zapojit do sbírkového programu Daruj F-M. Magistrát si vezme sbírku pod svá křídla a přispívat do ní bude veřejnost. Následně může město po dohodě určitý vybraný finanční obnos, maximálně do výše 200 tisíc, zdvojnásobit.

Máte nápad na něco, co by bylo v rámci Frýdku-Místku veřejně prospěšné a hodila by se tomu finanční pomoc? Možná je to ideální projekt pro program Daruj F-M. Aktuálně totiž hledá možné další zájemce, kteří by se do něj chtěli zapojit.

Jakub Míček (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Program Daruj F-M stále běží. V současné době přijímáme další projekty do tohoto programu. V minulosti jsme realizovali například opravu střechy na evangelickém kostele. Opravu věže v kostele svatého Martina ve Skalici. Výměnu lavic ve frýdeckém kostele."

Poslední skončený projekt podpořil na podzim právě výměnu lavic v kostele svatého Jana Křtitele.

František Boldy, administrátor farnosti Frýdek: "Já za sebe jsem vděčný každému dárci, protože vždycky, když se někdo umí podělit, tak to potěší nejenom toho, kdo je obdarovaný, ale myslím si, že i z pohledu církve, že dovedeme si vzájemně pomáhat. A to je moc velký úspěch, takže za to jsem vděčný."

Výroba lavic tehdy vyšla na zhruba 1,1 milionu korun. Lidé do sbírky Daruj F-M přispěli přes 212 tisíc a 200 tisíc doplatilo město.

Jakub Míček (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Do programu se mohou přihlásit všichni žadatelé, kteří mají projekt, který by mohla podpořit veřejnost. Město se vždycky zaváže, že částku, kterou vybere, do nějaké výše ve sbírce zdvojnásobí. A takto my participujeme na té akci spolu s občany. A jsme schopni takto podpořit různé projekty, které vznikají po městě. A vůbec by mohly mít podporu veřejnosti."

Organizace, které by se chtěly se svými projekty zapojit, tak najdou podrobnosti na webu města.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy