Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senioři přišli na setkání s primátorem Frýdku-Místku s různými podněty k dění ve městě

Frýdek-Místek |

Primátor Frýdku-Místku opět diskutoval se seniory. Sešel se s nimi v Centru aktivních seniorů a nejvíce zodpovídal na jejich dotazy. Účastníky zajímala různorodá témata. Týkala se bezpečnosti, úklidu, parkování ve městě i dalšího rozvoje nebo úpravy různých lokalit.

Centrum aktivních seniorů ve Frýdku-Místku zaplnili senioři, kteří přišli na setkání s primátorem. Účastníci se chtěli se dozvědět ty nejnovější informace o tom, co se ve městě aktuálně děje, ale hlavně měli také řadu různých připomínek k tomu, co je trápí.

Anketa: 1.) "Já se vždycky ráda něco dozvím. Já chodím pravidelně, protože zajímám se o to město. Je mi přes 80 let, bydlím tady odjakživa. Ale právě jsem chtěla, teď jsem to nahlásila, tak mi odpoví. Ta zastávka na Poliklinice, která je hodně důležitá, nejdůležitější, nestačí. Tam je chodník a využívají to nejenom pacienti z Polikliniky s berlemi, a tam není místo, aby si sedli. Jenom je tam zastřešená budka, když prší a sněží a oni se tam nevejdou. Čili oni čekají s těmi berlemi, s vozíčkem, s těmi normálními občany, kteří chtějí jet, já nevím, do Starého Města nebo do Raškovic, čili to nestačí. A to jsem chtěla právě říct, že to je důležité pro celé město." 2.) "Já si myslím, že to je dobré, ale jak se to bude řešit, to uvidím. Já tam půjdu za tím panem Bártkem a zjistím, co mi řekne. Protože jinak, jestli se to jenom odmluví, tak to je málo." – Co vás zajímalo? – "No mě zajímalo tam to parkoviště u nás a ty chodníky. A ta anketa, co město vypsalo. A nevíme, jak to dopadlo." – Na Josefa Lady? – "Ano." 3.) "Bylo by to tak na dvě hodiny, protože co jsem se chtěla zeptat, tak to jsem se nedozvěděla. O takové nějaké černé stavbě na Těšínské ulici, kde někdo si postavil garáž pitomou a zabraňuje tam schodiště, které jde dolů z toho svahu na hřiště, kde jsem jako malá holka chodila. A někdo tam postaví garáž, aby tam se nemohlo chodit, to se mi zdá trošku sprosté. Že už to mělo být dávno shozeno."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Ty věci, které trápí občany města jsou, nechci říct stále stejné, ale velmi se opakují. Je to kvalita, údržba komunikací a údržba chodníků. Je to kvalita zeleně, je to bezpečnost. A jsou to ty všední věci, které trápí občany. A právě proto si myslím, že tyto běžné záležitosti je opravdu vnímat a pracovat s nimi a poslouchat občany. Tak právě proto se tady scházíme a věřím, že všechny ty podněty, které získáme tady, ale které, jak se snažím říct i našim seniorům, mohou městu sdělovat i například prostřednictvím našich aplikací, kterou je například MUNIPOLIS, dříve Mobilní Rozhlas. Kde mohou například vyfotit nějakou rozbitou lavičku, nefunkční lampu a pošlou, tak okamžitou informaci máme. Tak i taková trošku osvěta, že nás zajímají ty problémy a chceme je řešit."

Primátor se plánuje dál setkávat se seniory, pravidelně zhruba jednou měsíčně. Možnost přijít mají ale i jiní občané.

Nahlásit chybu


K tématu

O diskuzní setkání občanů s vedením Frýdku-Místku je stále zájem

20. listopadu 2023 14:04 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Desítky seniorů stále navštěvují pravidelné debaty s primátorem Frýdku-Místku v Centru aktivních seniorů. Zajímají se o různou problematiku ve městě v podobě dopravy, různých oprav nebo například služeb jako je senior taxi. Příští rok by mohla být diskuzní setkání i na jiných místech ve městě.

Frýdek-Místek má svou letošní Miss Babičku

23. dubna 2023 13:08 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Senioři z Frýdku-Místku si zvolili svou miss. Titul „Babička roku z Frýdku-Místku a okolí pro rok 2023“ si odnesla paní Věra Silvestrová. Již tradiční klání uspořádala organizace Senioři České republiky, městská organizace Frýdek-Místek, působící v seniorském centru v Místku.

Senioři ve Frýdku-Místku zvou na výstavu 105 let od vzniku Československa

16. listopadu 2023 16:48 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Senioři Frýdek-Místek zvou na výstavu ke 105. výročí založení Československa. K vidění jsou dobové fotografie, které zachycují proměny města, ale také různé předměty, které se používaly v domácnosti. Přečíst si můžete i noviny z roku 1918.


V areálu Vítkovice Steel hořela střecha výrobní haly, byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu

Včera 20:47 | Ostrava-Vítkovice | Lukáš Zavadil

12 jednotek hasičů zasahovalo v neděli odpoledne u požáru střechy výrobní haly společnosti Vítkovice Steel. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu

V Lomnici na Bruntálsku působí jediná státní Montessori škola v celém okrese

Včera 18:38 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Když se řekne Montessori škola, vybaví se každému jakýsi alternativní systém vzdělávání. Málokdo však přesně ví, na čem je založen. V Lomnici nedaleko Bruntálu existuje v okrese jediná škola Montessori pro děti 1. stupně, která je státní. Zajeli jsme se tam podívat.

Motorkář se na Novojičínsku srazil s nákladním autem, zasahoval vrtulník z Olomouce

Včera 19:40 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

U Palačova na Novojičínsku se během sobotního podvečera vážně zranil sedmačtyřicetletý motocyklista. Jeho stroj se srazil s nákladním automobilem. Příčina nehody je v šetření dopravních policistů, stala se asi patnáct minut po sedmnácté hodině.

Florbalový turnaj přípravek a žákovských týmů v hale ABC

Středisko volného času Fokus pořádalo florbalový turnaj přípravek a žákovských kategorií. Zaplněná hala ABC ukázala, že tento sport je mezi mladými hráči stále velmi oblíbený.

Práce týkající se čištění jezera v parku Boženy Němcové pomalu končí

13. dubna 2024 10:50 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

Od srpna roku 2022 probíhalo v Karviné čištění jezera v parku Boženy Němcové.Samotná realizace, která zahrnovala i úpravy břehů jezera a zvětšení plochy jednoho z ostrovů, pomalu končí.

V Havířově se bojovalo o místa na olympiádě ve stolním tenise

13. dubna 2024 16:54 | Havířov | Bára Kelnerová | Havířovský expres

V Národním tréninkovém centru stolního tenisu v Havířově se konala kvalifikace mixů na olympiádu, kam se chtěla probojovat i dvojice Jan Valenta a Zdena Blašková.

Město rozkvetlo do jarních barev, přibyly nové záhony

Město rozkvetlo tisíci tulipány, narcisy a dalšími jarními květinami. Barevná podívaná je zejména kolem centra, ale vznikly i tři nové záhony. Nepřehlédnutelný je ten v Janáčkových sadech.

Razantní prořezy, úmyslné řezy pilou. Porubané svými zásahy ničí stromy a keře

12. dubna 2024 17:28 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

Ostrava hledá náhradní rodiče pro ohrožené děti. Význam rodiny je nezastupitelný

12. dubna 2024 10:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Jistě se shodneme, že význam rodiny je pro dítě nezastupitelný. Bohužel ne každé dítě má to štěstí, že se o něj jeho vlastní rodiče postarají. V Ostravě naštěstí velmi dobře funguje systém pomoci a děti mají velkou šanci, že se brzy dostanou do náhradních rodin. Noví pěstouni jsou ale stále potřeba.

Náměstí SNP se promění v místo k setkávání. Návrh mohli Ostravané konzultovat s architekty

Městský ateliér prostorového plánování a architektury představil své plány na budoucí podobu náměstí SNP v Ostravě. Obě strany náměstí se mají například propojit zvýšením vozovky. Návrh si přišli poslechnout i zaujatí občané na veřejné setkání.

Recepční

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 20. února 2024 od 25 000 Kč

Vrátní

Sviadnov Nástup: od 15. dubna 2024 od 25 000 do 32 000 Kč/měsíc

V Palkovicích si lidé pochutnali na obecní zabijačce

13. dubna 2024 16:31 | Palkovice | Libor Běčák | Palkovický miniexpres

Na tradičním setkávacím místě před požární zbrojnicí v Palkovicích se v sobotu konala obecní zabijačka. K dobré náladě hrála dechová hudba a lidé mohli dobroty od řezníka ochutnat přímo na místě nebo si nakoupit domů.

Někteří řidiči nerespektují zákaz zastavení při blokovém čištění ve Frýdku-Místku

Ulice Frýdku-Místku opět brázdí úklidové čety a čisticí technika. Naplno už probíhá jarní úklid, který je spojený s blokovým čištěním. To tradičně komplikují neukáznění řidiči, kteří nepřeparkují svá auta. Dopravní značení přitom na blokové čištění upozorňuje týden dopředu.

Zájemci o byt v Penzionu pro seniory Frýdek-Místek musejí aktualizovat své žádosti

Žadatelé o byt v Penzionu pro seniory Frýdek-Místek musejí znovu aktualizovat své žádosti. O bydlení je totiž velký zájem a v pořadníku jsou desítky lidí. Penzion prošel před časem náročnou rekonstrukcí bytových jader a celkově má 167 bytových jednotek.

Soutěž Podbeskydský ještěr ve Frýdku-Místku opět hledala nejlepší cukráře

Slavnostní dort do čtyř kilogramů na libovolné téma. To bylo úkolem tradiční soutěže Podbeskydský ještěr, kde mezi sebou pravidelně měří síly studenti oboru cukrář. Jejím cílem je motivovat studenty, aby u oboru zůstali i po škole a dál se mu věnovali naplno.

Lidé se v Jablunkově zapojili do akce Ukliďme Česko

10. dubna 2024 11:31 | Jablunkov | Libor Běčák | Jablunkovský miniexpres

Do celorepublikového jarního úklidu se zapojilo také město Jablunkov. Skupinky sběračů prošly celé město, včetně okrajových částí. Nejčastěji nacházely běžný drobný odpad, ale nechyběly ani velké kusy.

Frýdek-Místek dává dopředu vědět, kde budou strážníci měřit rychlost

Strážníci opět začali měřit rychlost na různých místech Frýdku-Místku. Magistrát o tom dává dopředu vědět. Důvodem měření totiž není být represivní, ale preventivní. A přimět řidiče, aby na rizikových místech dodržovali maximální povolenou rychlost. A například u škol a v obytných zónách, byli více opatrní.

Senioři přišli na setkání s primátorem Frýdku-Místku s různými podněty k dění ve městě
Vydáno 6. března 2023 12:45, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Primátor Frýdku-Místku opět diskutoval se seniory. Sešel se s nimi v Centru aktivních seniorů a nejvíce zodpovídal na jejich dotazy. Účastníky zajímala různorodá témata. Týkala se bezpečnosti, úklidu, parkování ve městě i dalšího rozvoje nebo úpravy různých lokalit.

Centrum aktivních seniorů ve Frýdku-Místku zaplnili senioři, kteří přišli na setkání s primátorem. Účastníci se chtěli se dozvědět ty nejnovější informace o tom, co se ve městě aktuálně děje, ale hlavně měli také řadu různých připomínek k tomu, co je trápí.

Anketa: 1.) "Já se vždycky ráda něco dozvím. Já chodím pravidelně, protože zajímám se o to město. Je mi přes 80 let, bydlím tady odjakživa. Ale právě jsem chtěla, teď jsem to nahlásila, tak mi odpoví. Ta zastávka na Poliklinice, která je hodně důležitá, nejdůležitější, nestačí. Tam je chodník a využívají to nejenom pacienti z Polikliniky s berlemi, a tam není místo, aby si sedli. Jenom je tam zastřešená budka, když prší a sněží a oni se tam nevejdou. Čili oni čekají s těmi berlemi, s vozíčkem, s těmi normálními občany, kteří chtějí jet, já nevím, do Starého Města nebo do Raškovic, čili to nestačí. A to jsem chtěla právě říct, že to je důležité pro celé město." 2.) "Já si myslím, že to je dobré, ale jak se to bude řešit, to uvidím. Já tam půjdu za tím panem Bártkem a zjistím, co mi řekne. Protože jinak, jestli se to jenom odmluví, tak to je málo." – Co vás zajímalo? – "No mě zajímalo tam to parkoviště u nás a ty chodníky. A ta anketa, co město vypsalo. A nevíme, jak to dopadlo." – Na Josefa Lady? – "Ano." 3.) "Bylo by to tak na dvě hodiny, protože co jsem se chtěla zeptat, tak to jsem se nedozvěděla. O takové nějaké černé stavbě na Těšínské ulici, kde někdo si postavil garáž pitomou a zabraňuje tam schodiště, které jde dolů z toho svahu na hřiště, kde jsem jako malá holka chodila. A někdo tam postaví garáž, aby tam se nemohlo chodit, to se mi zdá trošku sprosté. Že už to mělo být dávno shozeno."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Ty věci, které trápí občany města jsou, nechci říct stále stejné, ale velmi se opakují. Je to kvalita, údržba komunikací a údržba chodníků. Je to kvalita zeleně, je to bezpečnost. A jsou to ty všední věci, které trápí občany. A právě proto si myslím, že tyto běžné záležitosti je opravdu vnímat a pracovat s nimi a poslouchat občany. Tak právě proto se tady scházíme a věřím, že všechny ty podněty, které získáme tady, ale které, jak se snažím říct i našim seniorům, mohou městu sdělovat i například prostřednictvím našich aplikací, kterou je například MUNIPOLIS, dříve Mobilní Rozhlas. Kde mohou například vyfotit nějakou rozbitou lavičku, nefunkční lampu a pošlou, tak okamžitou informaci máme. Tak i taková trošku osvěta, že nás zajímají ty problémy a chceme je řešit."

Primátor se plánuje dál setkávat se seniory, pravidelně zhruba jednou měsíčně. Možnost přijít mají ale i jiní občané.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000036050/seniori-prisli-na-setkani-s-primatorem-frydkumistku-s-ruznymi-podnety-k-deni-ve-meste