Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek je vhodným městem pro podnikání, ve srovnání obsadil 3. místo

Frýdek-Místek |

Frýdek-Místek uspěl ve srovnávacím výzkumu Město pro byznys Moravskoslezského kraje. V hodnocení podnikatelského potenciálu měst a obcí s rozšířenou působností se za rok 2022 umístil na 3. místě. Druhá byla Opava a první Ostrava.

Frýdek-Místek je jedním z nejlepších Měst pro byznys v Moravskoslezském kraji. V rámci hodnocení všech měst s rozšířenou působností se v rámci kraje umístil za loňský rok na 3. místě.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Pro město Frýdek-Místek je toto ocenění potvrzením toho trendu, který jsme nastavili zvlášť, když v loňském roce Frýdek-Místek skončil na místě osmém. My jsme samozřejmě rádi, že město je atraktivní pro podnikatele. Naším cílem je, abychom přilákali investory, abychom jim umožnili v rámci územního plánu, a té dlouhodobé strategie, rozvoj v našem městě. A myslím si, že ty konkrétní věci, které se dějí, revitalizace některých textilních areálů, jsou tím důkazem toho, že ta věc se posunuje správným směrem."
Jakub Míček (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Jsem rád, že jsme se opět umístili na horních příčkách tady té soutěže. Myslím si, že jde vidět, a vždycky byla vidět ta práce, kterou pro podnikatele ve městě děláme. Snažíme se jim přizpůsobovat jak prostředí veřejné, tak i chod úřadu. Tak, aby vyřizování žádostí bylo co nejrychlejší. Na tady to navazují i manuály pro podnikatele, které jsme v minulém roce vytvořili. Hojně se využívají. A samozřejmě naše práce neustává a vždycky ten přístup pro podnikatele i občany bude."

V rámci hodnocení se posuzovalo 29 kritérií. Město podle organizátorů výzkumu vyniká nejen nadprůměrným počtem ekonomických subjektů, ale také velmi nízkým indexem stáří, tedy poměrem lidí starších 65 let k lidem do 14 let, což je příslibem rozvoje podnikání i do budoucna.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Také mě velmi mile překvapilo, že to, co vypíchl ten, kdo nám ten titul předal, že magistrát velmi dobře komunikuje s podnikateli, což testovali v rámci fiktivních dotazů právnických osob nebo podnikatelských subjektů, které něco po úřadu chtěli. A také ocenili dobré finance města, nízkou dluhovou službu, což si myslím, pokud stojíme na pevných nohou, máme ten zdravý základ, tak je to nejlepší předpoklad k tomu, aby se to město rozvíjelo."
Jakub Míček (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Dále budeme pokračovat v projektu Podnikej F-M. V letošním roce plánujeme Akademii pro obchodníky. Opět budeme komunikovat s malými a středními podnikateli na území města. Na tom abychom jim dále mohli pomoci v jejich rozvoji."

Srovnávací výzkum Město pro byznys, který vyhlašuje týdeník Ekonom, se koná již 15. rokem. Druhé místo za rok 2022 obsadila Opava a první byla Ostrava.

Nahlásit chybu


K tématu

Děti nazdobily vánoční stromečky před magistrátem ve Frýdku-Místku

4. prosince 2023 16:27 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Hlavní budovu frýdecko-místeckého magistrátu opět krášlí vánoční stromečky. Radnice po loňském úspěchu projektu nabídla městským školám a školkám opět možnost si vyzdobit svůj smrček u vchodu do magistrátu. Zapojilo se 19 školských zařízení.

Potravinami Moravskoslezského kraje jsou pštrosí filet nebo zelí s řepou

18. června 2023 18:48 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Pštrosí filet od Farmy Oryx ze Služovic nebo Slezské zelí s červenou řepou od Jaroslavy Fojtíkové z Havířova jsou mezi devíti výrobky, které letos v Moravskoslezském kraji získají právo používat čtyři roky značku Regionální potravina.

O diskuzní setkání občanů s vedením Frýdku-Místku je stále zájem

20. listopadu 2023 14:04 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Desítky seniorů stále navštěvují pravidelné debaty s primátorem Frýdku-Místku v Centru aktivních seniorů. Zajímají se o různou problematiku ve městě v podobě dopravy, různých oprav nebo například služeb jako je senior taxi. Příští rok by mohla být diskuzní setkání i na jiných místech ve městě.


Krojovaní horníci si pietním aktem připomněli důlní neštěstí na Dole Gabriela

Před 100 lety zahynulo při důlním neštěstí na Dole Gabriela 15 horníků. Tuto tragickou událost si připomněli krojovaní horníci v Karviné-Dolech pietním aktem a také bohoslužbou v šikmém kostele sv. Petra z Alkantary.

Klauni z Balónkova baví děti na dětském oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku

Pravidelně navštěvují dětská oddělení v nemocnicích a baví tamní děti. Návštěvy klaunů patří mezi nedílnou součást péče o malé pacienty i v Nemocnici ve Frýdku-Místku. Samotní klauni svou práci berou jako poslání.

Senioři se mohou hlásit o místo v novém Domově pod Bílou horou v Kopřivnici

Včera 15:25 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Domov pod Bílou horou v Kopřivnici ode dneška přijímá žádosti o službu v domově pro seniory a v domově se zvláštním režimem. Celkem nabízí 84 míst. Nový domov buduje Moravskoslezský kraj od konce roku 2021, aktuálně se stavba dokončuje a připravuje se spuštění provozu domova jako nové krajské příspěvkové organizace. Slavnostní otevření je naplánováno na 18. červen.

Novojičínští rodáci uctili čestného občana Karla Kryla

Klub rodáků a přátel města vyhlásil v Novém Jičíně jaro Karla Kryla. Uctil tak kulaté výročí narození i úmrtí tohoto novojičínského čestného občana.

V průběhu jara vysadí ve Frýdku-Místku na 100 stromů a 400 keřů

Frýdek-Místek bude bohatší o další stovky kusů dřevin. Právě v těchto dnech totiž probíhá pravidelná jarní výsadba stromů a keřů. Letos do ní město investuje 880 tisíc korun.

Kniha očima pamětníků „K poslední šichtě – Zdař Bůh!“ mapuje důlní neštěstí před 100 lety

V pátek 12. dubna 2024, v den stého výročí ničivé exploze v Dole Gabriela byla v Karviné slavnostně pokřtěna kniha, která očima pamětníků mapuje nejen tuto ale i další, největší důlní katastrofu na Karvinsku, při které zahynulo 235 horníků.

Protidrogový vlak se po tříleté pauze vrátil varovat a odradit

Do Nového Jičína se po tříleté pauze vrátil protidrogový vlak. Revolution train tu zastavil na jeden den, otevřen byl pro školní skupiny i veřejnost zdarma.

Aktivní senioři uspořádali ve Frýdku-Místku turnaj v badmintonu

Sportem předcházejí krizi středního věku. Takové je pořekadlo seniorů ve spolku Aktivní senioři Frýdek-Místek. Aktuálně mají za sebou třetí ročník turnaje v badmintonu, který měl tradičně velký úspěch. Desítky seniorů mezi sebou s velkým nasazením soupeřili o medaile a nejlepší umístění.

Za srážení lidí čeká bezdomovce vězení. 69letá seniorka spadla dokonce na koleje

Včera 10:44 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Otřesný případ agresivity řeší v těchto dnech ostravští policisté. Opilý bezdomovec se zcela bezdůvodně vrhal na kolemjdoucí na Svinovských mostech a srážel je na zem. Téměř 70letá žena dokonce skončila v kolejišti.

ŘSD do léta opraví dálniční mosty na hranicích Moravskoslezského a Olomouckého kraje

Včera 7:19 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Ředitelství silnic a dálnic bude pokračovat v opravě mostů na dálnici D1. Po zimě se práce obnoví na hranicích Olomouckého a Moravskoslezského kraje. Práce vyjdou na 118 milionů korun a hotovo by mělo být v červenci.

Hasiči z Čeladné připomínají sté výročí založení výstavou

Sezona v Památníku Josefa Kaluse začala po zimní přestávce hned velkou událostí, výstavou ke 100. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů v Čeladné. K vidění je tu i zakladatelská listina a zápis z ustavující schůze z 21. dubna 1924.

V Palkovicích si lidé pochutnali na obecní zabijačce

13. dubna 2024 16:31 | Palkovice | Libor Běčák | Palkovický miniexpres

Na tradičním setkávacím místě před požární zbrojnicí v Palkovicích se v sobotu konala obecní zabijačka. K dobré náladě hrála dechová hudba a lidé mohli dobroty od řezníka ochutnat přímo na místě nebo si nakoupit domů.

Někteří řidiči nerespektují zákaz zastavení při blokovém čištění ve Frýdku-Místku

Ulice Frýdku-Místku opět brázdí úklidové čety a čisticí technika. Naplno už probíhá jarní úklid, který je spojený s blokovým čištěním. To tradičně komplikují neukáznění řidiči, kteří nepřeparkují svá auta. Dopravní značení přitom na blokové čištění upozorňuje týden dopředu.

Zájemci o byt v Penzionu pro seniory Frýdek-Místek musejí aktualizovat své žádosti

Žadatelé o byt v Penzionu pro seniory Frýdek-Místek musejí znovu aktualizovat své žádosti. O bydlení je totiž velký zájem a v pořadníku jsou desítky lidí. Penzion prošel před časem náročnou rekonstrukcí bytových jader a celkově má 167 bytových jednotek.

Soutěž Podbeskydský ještěr ve Frýdku-Místku opět hledala nejlepší cukráře

Slavnostní dort do čtyř kilogramů na libovolné téma. To bylo úkolem tradiční soutěže Podbeskydský ještěr, kde mezi sebou pravidelně měří síly studenti oboru cukrář. Jejím cílem je motivovat studenty, aby u oboru zůstali i po škole a dál se mu věnovali naplno.

Lidé se v Jablunkově zapojili do akce Ukliďme Česko

10. dubna 2024 11:31 | Jablunkov | Libor Běčák | Jablunkovský miniexpres

Do celorepublikového jarního úklidu se zapojilo také město Jablunkov. Skupinky sběračů prošly celé město, včetně okrajových částí. Nejčastěji nacházely běžný drobný odpad, ale nechyběly ani velké kusy.

Frýdek-Místek je vhodným městem pro podnikání, ve srovnání obsadil 3. místo
Vydáno 20. března 2023 13:23, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Frýdek-Místek uspěl ve srovnávacím výzkumu Město pro byznys Moravskoslezského kraje. V hodnocení podnikatelského potenciálu měst a obcí s rozšířenou působností se za rok 2022 umístil na 3. místě. Druhá byla Opava a první Ostrava.

Frýdek-Místek je jedním z nejlepších Měst pro byznys v Moravskoslezském kraji. V rámci hodnocení všech měst s rozšířenou působností se v rámci kraje umístil za loňský rok na 3. místě.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Pro město Frýdek-Místek je toto ocenění potvrzením toho trendu, který jsme nastavili zvlášť, když v loňském roce Frýdek-Místek skončil na místě osmém. My jsme samozřejmě rádi, že město je atraktivní pro podnikatele. Naším cílem je, abychom přilákali investory, abychom jim umožnili v rámci územního plánu, a té dlouhodobé strategie, rozvoj v našem městě. A myslím si, že ty konkrétní věci, které se dějí, revitalizace některých textilních areálů, jsou tím důkazem toho, že ta věc se posunuje správným směrem."
Jakub Míček (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Jsem rád, že jsme se opět umístili na horních příčkách tady té soutěže. Myslím si, že jde vidět, a vždycky byla vidět ta práce, kterou pro podnikatele ve městě děláme. Snažíme se jim přizpůsobovat jak prostředí veřejné, tak i chod úřadu. Tak, aby vyřizování žádostí bylo co nejrychlejší. Na tady to navazují i manuály pro podnikatele, které jsme v minulém roce vytvořili. Hojně se využívají. A samozřejmě naše práce neustává a vždycky ten přístup pro podnikatele i občany bude."

V rámci hodnocení se posuzovalo 29 kritérií. Město podle organizátorů výzkumu vyniká nejen nadprůměrným počtem ekonomických subjektů, ale také velmi nízkým indexem stáří, tedy poměrem lidí starších 65 let k lidem do 14 let, což je příslibem rozvoje podnikání i do budoucna.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Také mě velmi mile překvapilo, že to, co vypíchl ten, kdo nám ten titul předal, že magistrát velmi dobře komunikuje s podnikateli, což testovali v rámci fiktivních dotazů právnických osob nebo podnikatelských subjektů, které něco po úřadu chtěli. A také ocenili dobré finance města, nízkou dluhovou službu, což si myslím, pokud stojíme na pevných nohou, máme ten zdravý základ, tak je to nejlepší předpoklad k tomu, aby se to město rozvíjelo."
Jakub Míček (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Dále budeme pokračovat v projektu Podnikej F-M. V letošním roce plánujeme Akademii pro obchodníky. Opět budeme komunikovat s malými a středními podnikateli na území města. Na tom abychom jim dále mohli pomoci v jejich rozvoji."

Srovnávací výzkum Město pro byznys, který vyhlašuje týdeník Ekonom, se koná již 15. rokem. Druhé místo za rok 2022 obsadila Opava a první byla Ostrava.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000036270/frydekmistek-je-vhodnym-mestem-pro-podnikani-ve-srovnani-obsadil-3-misto