Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Klienti Domova pro seniory ve Frýdku-Místku dostali na Vánoce klávesy

Frýdek-Místek |

Vedení Frýdku-Místku se letos opět zhostilo role Ježíškových vnoučat. Pravidelně každý rok plní různá přání klientům Domova pro seniory. Ti si letos přáli klávesy, protože budou mít nově v programu volnočasových aktivit muzikoterapii.

Ve Frýdku-Místku tradičně na Vánoce myslí i na klienty Domova pro seniory. Ti se pravidelně zapojují do projektu Ježíškova vnoučata a letos jim vedení město splnilo přání, které potěší většinu klientů.

Leona Sárkőziová (ANO), náměstkyně primátora Frýdku-Místku: "Nekupovali jsme dárečky pro každého, ale koupili jsme jeden společný dárek. A to byly klávesy. Protože pan ředitel řekl, že budou mít muzikoterapii. A že by rádi využili kláves při muzikoterapii."
Anketa: 1.) "Je to hezké, záleží, aby někdo na tom hrál, aby to tady neleželo."
Anketa: 2.) "Já jsem taky hrála. Ale to bývalo. A to ještě málem s karabáčem, abych trénovala, jak mě otec nutil. To víte, že mají radost, že dostali takový dárek, že."

Domov pro seniory přijal novou pracovnici, která má na starosti program volnočasových aktivit a hraje na více hudebních nástrojů.

Petr Kuchta, ředitel Domova pro seniory Frýdek-Místek: "Konečně můžeme zařadit do našich aktivit muzikoterapii. Už jsme s takovými sezeními zkušenost měli. Vždycky jsme začínali na lehkých hudebních nástrojích. Klávesy nám pomohou, protože ta variabilita těch písní a toho setkání potom nabírá úplně jiného rozměru. Jsem za to strašně rád, že jdeme tímto směrem a dokážeme doplnit ten volnočasový program i o tuto aktivitu."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Myslím si, že ještě mnohem důležitější než to, že jsme přišli s tím dárkem, je to, že jsme tady strávili nějaký čas. Zavzpomínali jsme, vyzkoušeli jsme cukroví, které pekli tady společně klienti a povykládali jsme si o městě, o životě, o Vánocích."

Dalším z dárků, které vedení města klientům přineslo, bylo také cukroví, které pro ně napekli studenti střední gastronomické školy ve Frýdku-Místku.

Nahlásit chybu


K tématu

Klienti se zabydleli v opravené pobočce DPS ve Frýdku-Místku. Služba je plně obsazena

21. dubna 2025 12:52 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Modernizovaná pobočka Domova pro seniory ve Frýdku-Místku je od března plně obsazena. Vzniklo zde 27 lůžek určených pro seniory s Alzheimerovou chorobou a dalšími typy demencí. Domov funguje od začátku letošního roku jako samostatná příspěvková organizace města.

Péče o seniory i podpora rodin s dětmi ve Frýdku-Místku

25. srpna 2025 13:40 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Frýdek-Místek dlouhodobě pečuje o své obyvatele napříč generacemi. Otevírá nová lůžka v domovech pro seniory, rozšiřuje služby jako Senior Taxi a podporuje výstavbu Alzheimer center. Zároveň také aktivně investuje do podpory rodin s dětmi.

Penzion pro seniory Frýdek-Místek čekají změny. Služby převezme Charita a majetek město

5. června 2025 16:09 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Penzion pro seniory v Lískovecké ulici půjde přímo pod správu Frýdku-Místku. Příspěvková organizace zanikne a o sociální služby se bude nově starat Charita Frýdek-Místek. Změny mají přinést úsporu milionů korun, ale kvalitu poskytovaných služeb pro klienty to nijak nezmění.


Moravskoslezští policisté trénovali rychlou záchranu osob z probořeného ledu

Včera 9:56 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Policisté z MS kraje trénovali na zamrzlých hladinách pomoc lidem, pod kterými se probořil led. Vyzkoušeli si práci ve speciálních oblecích i záchranu pomocí větví. Cílem výcviku je blesková reakce a sehranost týmu při záchraně života v ledové vodě.

Primátor Havířova Ondřej Baránek byl odvolán, nahradila ho Iveta Kočí Palkovská

Včera 12:38 | Havířov | Bára Kelnerová

V Havířově se konalo mimořádné zastupitelstvo, na kterém byl z funkce odvolán dosavadní primátor Ondřej Baránek. Nově město povede Iveta Kočí Palkovská za hnutí ANO.

Studénka začala stavební sezonu, musí opravit střechy

Včera 8:40 | Studénka | Petra Dorazilová

Hned v měsíci lednu zahájila Studénka první stavební akce letošního roku, a to opravy střech na mateřské škole a zámku. Rychlou reakci si v obou případech vynutily havarijní stavy.

Začíná nová kapitola Blücherova paláce v Opavě. Památkově chráněný objekt se dočká rekonstrukce

28. ledna 2026 21:18 | Opava | Yvona Fajtová

Jedna z nejvýznamnějších historických budov Opavy se po letech příprav dočkala prvního kroku k opravě. Památkově chráněný Blücherův palác vstupuje do první etapy rekonstrukce. Práce se zaměří na opravu střechy a obnovu kanalizace.

Muže zranil při práci v lese strom. Záchranáři ho našli díky aplikaci Záchranka

28. ledna 2026 23:04 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Zraněného muže v těžko přístupném terénu u Proskovic na Ostravsku se podařilo rychle najít díky aplikaci Záchranka. Operátorka tísňové linky využila její funkci pro přesné určení polohy, která se ukázala jako klíčová. Muž se zranil při práci v lese a do nemocnice ho přepravil vrtulník.

Králík Bohoušek dělá radost seniorům v Havířově

28. ledna 2026 9:34 | Havířov | Bára Kelnerová

Do Domova seniorů Luna v Havířově přibyl nový mazlíček. Díky chovateli Pavlu Sikorovi tam našel domov zakrslý králík Bohouš, který svou přítulnou povahou těší klienty i zaměstnance.

Jeden most v Moravskoslezském kraji se dokáže sám bránit námraze a ledovce

28. ledna 2026 12:54 | Celý MS kraj | Libor Běčák

O tom, že namrzlá silnice je pro řidiče nebezpečná, není pochyb. Než se silničáři se svými vozy dostanou všude, často to nějakou dobu trvá. V Moravskoslezském kraji je však jedno místo, které se dokáže námraze a ledovce bránit samo. Jedná se o most v Českém Těšíně.

Karviná připravuje lokalitu pro rodinné domy s kompletní potřebnou infrastrukturou

27. ledna 2026 12:59 | Karviná | Gabriela Stašová

Město Karviná pokračuje v přípravě nové lokality pro rodinné domy v Karviné-Hranicích nad Vagónkou. Cílem je nabídnout klidné bydlení s dobrou dostupností a potřebnou infrastrukturou.

Narvané kontejnery navedly kamarádky k uspořádání novojičínského swapu

28. ledna 2026 8:28 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Skupina žen uspořádala v Novém Jičíně swap, který dal druhou šanci dámskému oblečení. Inspirací byl podnět, který zazněl na jednání zastupitelstva.

Seniorům v havířovském domově dělá nově společnost králík Bohoušek

27. ledna 2026 11:22 | Havířov | Bára Kelnerová

Do Domova seniorů Luna přibyl nový mazlíček. Díky chovateli Pavlu Sikorovi tam našel domov zakrslý králík Bohouš, který svou přítulnou povahou těší klienty i zaměstnance.

Obsluha jeřábů

Frýdek-Místek Nástup: od 1. února 2026 od 30 000 do 45 000 Kč/měsíc

Frýdlantští školáci společně pracovali na projektu o kyberšikaně

28. ledna 2026 13:52 | Frýdlant nad Ostravicí | Libor Běčák

Zajímavým způsobem pojali boj proti šikaně na ZŠ Komenského ve Frýdlantě nad Ostravicí.

Frýdek-Místek zvažuje zavedení prvního radaru ve městě v rizikové ulici Bruzovské

28. ledna 2026 10:00 | Frýdek-Místek | Anna Břenková

Na přechodu pro chodce na ulici Bruzovské ve Frýdku-Místku se nedávno stala nehoda. Auto srazilo kočárek s pětiměsíčním miminkem. Případ není ojedinělý, na této ulici je vysoká nehodovost. Řidiči v tomto úseku porušují povolenou rychlost. Radnice se proto rozhodla jednat v zájmu bezpečnosti a uvažuje o pořízení vůbec prvního radaru ve městě.

Písně Davida Stypky žijí i pět let po jeho odchodu

27. ledna 2026 16:31 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Zpěvák David Stypka odešel z tohoto světa už před pěti lety. Jeho písničky ale žijí dodnes. Důkazem je vzpomínka v klubu u Arnošta ve Frýdku-Místku, kde hudební těleso Devět životů zahrálo většinu z jeho bohaté tvorby.

Přispějte na nové vozidlo spolku Cesta bez bariér

27. ledna 2026 16:24 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Veřejná sbírka DARUJ F≈M na vozidlo pro bezbariérovou přepravu pro spolek Cesta bez bariér pokračuje až do 31. března letošního roku. Město jako vždy zdvojnásobí finální vybranou částku – u vozidla maximálně o 200 tisíc korun.

Obyvatelé obecních bytů ve Frýdku-Místku dostali zdarma požární hlásiče

27. ledna 2026 16:22 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Na stránkách Hasičského záchranného sboru najdete mimo jiné výrok: lepší, když vás budí hlásič, než hasič. Za své si to vzalo město Frýdek-Místek, které nainstalovalo ve svých bytech požární hlásiče. A pokračovat bude i v dalších bytových jednotkách.

Klienti Domova pro seniory ve Frýdku-Místku dostali na Vánoce klávesy
Vydáno 25. prosince 2023 10:05, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Vedení Frýdku-Místku se letos opět zhostilo role Ježíškových vnoučat. Pravidelně každý rok plní různá přání klientům Domova pro seniory. Ti si letos přáli klávesy, protože budou mít nově v programu volnočasových aktivit muzikoterapii.

Ve Frýdku-Místku tradičně na Vánoce myslí i na klienty Domova pro seniory. Ti se pravidelně zapojují do projektu Ježíškova vnoučata a letos jim vedení město splnilo přání, které potěší většinu klientů.

Leona Sárkőziová (ANO), náměstkyně primátora Frýdku-Místku: "Nekupovali jsme dárečky pro každého, ale koupili jsme jeden společný dárek. A to byly klávesy. Protože pan ředitel řekl, že budou mít muzikoterapii. A že by rádi využili kláves při muzikoterapii."
Anketa: 1.) "Je to hezké, záleží, aby někdo na tom hrál, aby to tady neleželo."
Anketa: 2.) "Já jsem taky hrála. Ale to bývalo. A to ještě málem s karabáčem, abych trénovala, jak mě otec nutil. To víte, že mají radost, že dostali takový dárek, že."

Domov pro seniory přijal novou pracovnici, která má na starosti program volnočasových aktivit a hraje na více hudebních nástrojů.

Petr Kuchta, ředitel Domova pro seniory Frýdek-Místek: "Konečně můžeme zařadit do našich aktivit muzikoterapii. Už jsme s takovými sezeními zkušenost měli. Vždycky jsme začínali na lehkých hudebních nástrojích. Klávesy nám pomohou, protože ta variabilita těch písní a toho setkání potom nabírá úplně jiného rozměru. Jsem za to strašně rád, že jdeme tímto směrem a dokážeme doplnit ten volnočasový program i o tuto aktivitu."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Myslím si, že ještě mnohem důležitější než to, že jsme přišli s tím dárkem, je to, že jsme tady strávili nějaký čas. Zavzpomínali jsme, vyzkoušeli jsme cukroví, které pekli tady společně klienti a povykládali jsme si o městě, o životě, o Vánocích."

Dalším z dárků, které vedení města klientům přineslo, bylo také cukroví, které pro ně napekli studenti střední gastronomické školy ve Frýdku-Místku.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000040741/klienti-domova-pro-seniory-ve-frydku-mistku-dostali-na-vanoce-klavesy