Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nebezpečné stromy z Palkovic musely pryč. Obec je nahradila novou výsadbou

  • Palkovice,

Tak jako vše v životě lidském, ani v životě stromů nic netrvá věčně a jak se říká, žádný strom neroste do nebe. Proto je potřeba stromy hlídat a v případě jejich napadení škůdcem či nemocí, je třeba je z bezpečnostních důvodů pokácet. Tak se děje i v Palkovicích, které se ale vždy snaží pokácené stromy nahradit.

“Tím, že rubeme staré stromy, snažíme se vysazovat náhradní výsadbu, kdy jsme v loňském a předloňském roce nasadili zhruba 1500 stromů po Palkovicích a na Mylsíku do různých alejí, jak švestek, líp, dubů, habrů, takže se snažíme tu náhradní výsadbu důsledně dodržovat, samozřejmě na základě nějakých dotací ze Státního fondu životního prostředí a z jiných náhradních výsadeb,” sdělil starosta 

Pokácení se nevyhnula ani lípa v tzv. lokalitě u lípky, kam si místní odnepaměti chodívali v létě zchladit hlavu a která během letních bouří prý chytala blesky. Bohužel lípa za posledních deset let chřadla a její pokácení bylo nezbytné. 

“Při kácení se přišlo na to, že byla vevnitř celá vyhnilá, opravdu živořila, do kmene byly nabité nějaké hřebíky, kramle, takže jsme usoudili, že jsme udělali dobře, když jsme ji pokáceli. Nasadili jsme tu nový, sice dub, protože lípám se v Palkovicích kvůli jmelí moc nedaří, takže si myslíme, že ten dub tady bude mít lepší životnost, a doufáme, že lidé budou spokojeni. Bude tu instalována ještě i lavička, takže si myslíme, že lidé si i na ten dub v lokalitě u lípky nakonec zvyknou,” řekl Bača.

V tomto roce na podzim obec vysadí ještě dalších zhruba 200 stromů a keřů.
Farana Piano Duo/ Komorní koncerty​

14.04. 19:00
Frýdek-Místek, Historický sál ZUŠ, Frýdek - Místek

Transky, body, vteřiny / představení Divadla P. Bezruče Ostrava

15.04. 19:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Šakalí léta / muzikál

22.04. 18:30
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

SG Job s.r.o. - pracoviště Staré Město
Staré Město
od 16 100 do 18 000 Kč/měsíc

Detail

Statutární město Třinec
Třinec
od 21 260 do 31 240 Kč/měsíc

Detail

NOVOGEAR, spol. s r.o.*
Frýdek-Místek
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků