Jaroslav Pavlíček, vinař: “Zkoušíme to. Vinná réva se tady historicky pěstovala. U Příbora třeba je vyhaslá sopka Weinhübel (Hončova hůrka), na starých mapách se to dá vyčíst, takže ta historie tady nějaká je. Samozřejmě, nedochoval se to, nicméně jsme se tady pokusili naroubovat tu jižní Moravu i tady k nám a zkoušíme různé odrůdy. Dneska to šlechtitelství je hodně vpředu, takže my nejsme závislí na tom, jaké si tady pěstujeme odrůdy pro konzumenta, ale takové které chceme vyzkoušet, které nás baví a které jsou trošku odolnější.”
Palkovičtí experimentují s celou řadou vinných odrůd. Některá vína pak koštují ve svých sklepích nebo dodávají burčák na Palkovické vinobraní.
Jaroslav Pavlíček, vinař: “S tím vinohradem nebo s tím révovým keřem je v podstatě celoroční práce. A každý rok z jara se začíná znovu. Takže my tady provádíme zimní řez, který by se správně měl provádět od půlky února. Nicméně je to první operace v roce. Ten zimní řez je takový hlavní prvek, tím se určuje, jaký se nechá výnos z hroznů na keři. Ovlivňuje se tím počáteční růst a výnos z těch hroznů během toho roku. On ten keř má schopnost udělat asi 2 až 3 kg hroznů, ale jestli to bude 100 hroznů nebo 20 hroznů, tak to je potom ten rozdíl. Protože v případě 20 hroznů jsou ty bobule větší a cukernatost je vyšší. Pokud je těch hroznů 100, tak jsou drobné, kyselé a nemusejí ani dozrát. Proto se provádí ten řez.”