Ředitelka domova kvůli skandálu se svrabem odchází

  • 10. srpna 2018,
  • 12:26,
  • Havířov,
  • Bára Kelnerová

Ředitelka soukromého domova seniorů v Havířově zřejmě neustála tlak a dala výpověď. Kvůli výskytu svrabu a chování vedení domova, který vše údajně tajil, odešli i někteří zaměstnanci.

Reklama

Soukromým domovem seniorů Senecura v Havířově otřásá už několik týdnů další skandál. Stejně jako v loňském roce zaměstnanci tvrdí, že byl v zařízení svrab. Domov to stále popírá. Všem rodinným příslušníkům ale rozeslal dopis, ve které stojí: "Rádi bychom vás informovali to tom, že u jednoho z našich klientů hospitalizovaného v nemocnici byla po pěti dnech hospitalizace diagnostikována infekce zákožkou svrabovou," stojí v dopise.

To naštvalo zdravotníky v nemocnici, kteří tvrdí, že pacient měl svrab hned při přijetí. Ředitelka domova Renata Vávrová, která s médii nekomunikuje, nyní ale na vlastní žádost z domova odchází. To vítá i paní Milena Botlíková, která má v domově svou maminku.  "Stále uvažuji nad tím, jak je možné, že paní ředitelka setrvala na své funkci, co se v loňském roce nakazilo velké množství klientů svrabem, včetně mojí maminky,” řekla Milena Botlíková.

Situaci v domově nevydrželo i několik zaměstnanců, kteří dali výpověď. "Výpověď jsem dala proto, že se mi nelíbil přístup vedení, že se tam objevil svrab. Nepodávali informace ani klientům, ani rodinným příslušníkům. Nehodlali to řešit, tvrdili, že tam nic není, i když to bylo na první pohled jasné," popsala jedna pracovnice, která dala výpověď.

Zaměstnanci, kteří v domově zůstali věří, že nové vedení domova už nikdy takovou situaci nedopustí.
Líheň 2019 / soutěž amatérských hudebníků

07.03. 19:00 - 01.06. 0:00
Havířov, Stolárna Havířov a Hard Cafe Karviná

Na Zaguří s.r.o.
Karviná
od 130 Kč

Detail

Na Zaguří s.r.o.
Karviná
od 160 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu