Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ředitelka domova kvůli skandálu se svrabem odchází

  • Havířov,

Ředitelka soukromého domova seniorů v Havířově zřejmě neustála tlak a dala výpověď. Kvůli výskytu svrabu a chování vedení domova, který vše údajně tajil, odešli i někteří zaměstnanci.

Soukromým domovem seniorů Senecura v Havířově otřásá už několik týdnů další skandál. Stejně jako v loňském roce zaměstnanci tvrdí, že byl v zařízení svrab. Domov to stále popírá. Všem rodinným příslušníkům ale rozeslal dopis, ve které stojí: "Rádi bychom vás informovali to tom, že u jednoho z našich klientů hospitalizovaného v nemocnici byla po pěti dnech hospitalizace diagnostikována infekce zákožkou svrabovou," stojí v dopise.

To naštvalo zdravotníky v nemocnici, kteří tvrdí, že pacient měl svrab hned při přijetí. Ředitelka domova Renata Vávrová, která s médii nekomunikuje, nyní ale na vlastní žádost z domova odchází. To vítá i paní Milena Botlíková, která má v domově svou maminku.  "Stále uvažuji nad tím, jak je možné, že paní ředitelka setrvala na své funkci, co se v loňském roce nakazilo velké množství klientů svrabem, včetně mojí maminky,” řekla Milena Botlíková.

Situaci v domově nevydrželo i několik zaměstnanců, kteří dali výpověď. "Výpověď jsem dala proto, že se mi nelíbil přístup vedení, že se tam objevil svrab. Nepodávali informace ani klientům, ani rodinným příslušníkům. Nehodlali to řešit, tvrdili, že tam nic není, i když to bylo na první pohled jasné," popsala jedna pracovnice, která dala výpověď.

Zaměstnanci, kteří v domově zůstali věří, že nové vedení domova už nikdy takovou situaci nedopustí.

Nahlásit chybu
BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail