Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé se v Havířově bouří proti vypuštění rybníka

  • Havířov,

Část obyvatel Havířova protestuje proti vypuštění rybníku nedaleko ulice Karvinská. Rybáři, kteří ho mají v nájmu, tvrdí, že potřebuje vyčistit. Podle ochránců přírody, ale vypuštěním vody hrozí kolaps tamního ekosystému.

Co bude s hady, žábami a jinými živočichy, kteří tady žijí desítky let okolo rybníka? Tak na to se ptají lidé, kteří si všimli, že se rybník začal vypouštět. Malá vodní plocha se nachází téměř v centru Havířova pod Karvinskou ulicí.

"Je to strašná tragédie a je to hodně smutné. Nejde jen o ryby, ale žilo tady hodně obojživelníků včetně užovek, želv a také hodně ptactva. To tu teď není,” řekl jeden z místních.

Nájemce chce vyčistit rybník, protože je v něm málo kyslíku. Veškeré ryby prý převáží na jiné vodní plochy.  O případ se zajímají už i ekologové, kteří se snaží vypouštění rybníků zabránit.

"Včera jsme se snažili za asistence policie. Vyzval jsem je, aby to jednání bylo ukončeno s tím, že opravdu může dojít k újmě u živočichů. My se budeme snažit, aby se to napravilo a dostalo do původního stavu,” uvedl konzultant v oblasti ekologie Jan Nezhyba.

Nájemce se nám na kameru odmítl vyjádřit. Tvrdí však, že ostatní živočichové budou mít dost prostoru u menšího jezírka. Po vyčištění rybníka by chtěl, aby místo sloužilo široké veřejnosti. Pochopení ale u místních nenašel a dokonce tvrdí, že jim někdo propíchal pneumatiky na autě.

Na rybník se chystá přijet podívat i Česká inspekce životního prostředí. O tom, jak šetření dopadne, vás budeme informovat.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy