Reklama

Lidé se v Havířově bouří proti vypuštění rybníka

  • 13. srpna 2018,
  • 13:12,
  • Havířov,
  • Bára Kelnerová

Část obyvatel Havířova protestuje proti vypuštění rybníku nedaleko ulice Karvinská. Rybáři, kteří ho mají v nájmu, tvrdí, že potřebuje vyčistit. Podle ochránců přírody, ale vypuštěním vody hrozí kolaps tamního ekosystému.

Reklama

Co bude s hady, žábami a jinými živočichy, kteří tady žijí desítky let okolo rybníka? Tak na to se ptají lidé, kteří si všimli, že se rybník začal vypouštět. Malá vodní plocha se nachází téměř v centru Havířova pod Karvinskou ulicí.

"Je to strašná tragédie a je to hodně smutné. Nejde jen o ryby, ale žilo tady hodně obojživelníků včetně užovek, želv a také hodně ptactva. To tu teď není,” řekl jeden z místních.

Nájemce chce vyčistit rybník, protože je v něm málo kyslíku. Veškeré ryby prý převáží na jiné vodní plochy.  O případ se zajímají už i ekologové, kteří se snaží vypouštění rybníků zabránit.

"Včera jsme se snažili za asistence policie. Vyzval jsem je, aby to jednání bylo ukončeno s tím, že opravdu může dojít k újmě u živočichů. My se budeme snažit, aby se to napravilo a dostalo do původního stavu,” uvedl konzultant v oblasti ekologie Jan Nezhyba.

Nájemce se nám na kameru odmítl vyjádřit. Tvrdí však, že ostatní živočichové budou mít dost prostoru u menšího jezírka. Po vyčištění rybníka by chtěl, aby místo sloužilo široké veřejnosti. Pochopení ale u místních nenašel a dokonce tvrdí, že jim někdo propíchal pneumatiky na autě.

Na rybník se chystá přijet podívat i Česká inspekce životního prostředí. O tom, jak šetření dopadne, vás budeme informovat.
Antonín Goryl
Karviná
od 15 000 Kč do 18 000 Kč

Detail

Těšínská stavební s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

Mediaservis, s.r.o.
Karviná
od 6 700 Kč do 13 350 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu