Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Při Havířovských slavnostech dostalo hřiště zabrat

  • Havířov,

Havířovské slavnosti se vždy pořádají v areálu Městské sportovní haly. Radost z toho ale úplně nemá ragbyový klub, protože hřiště dostalo hodně zabrat. Město slibuje, že dá areál do pořádku.

Slavnosti v Havířově navštívilo během dvou dnů přes třicet tisíc lidí. Takto po akci vypadá ragbyové hřiště. Na mnohých místech tráva doslova zmizela. První zápas mají ragbisté už za týden.

“Domnívám se, že při takových příležitostech, jako jsou slavnosti, že by město mělo mít finanční rezervu, aby se mohla udělat hned větší oprava,” řekl sekretář klubu Karel Gaman.

Vedení radnice chápe, že hřiště dostalo v letošním roce více zabrat kvůli dešti. Areál je ale jediným místem, kde se dají slavnosti pořádat.

“Bylo to více podmáčené, ale myslím si, že ragbisté to budou mít v pořádku. Je to strategické místo, kde se dají slavnosti pořádat. Jezdí zde lidé z jiných měst i ze zahraničí,” uvedla primátorka města Jana Feberová (ČSSD).

Správa sportovních a rekreačních zařízení dělá vše proto, aby hřiště co nejdříve dala do pořádku.

"V současné době probíhá sítování, poté provedeme propich. Pojedeme ježkem, aby došlo k provzdušnění trávy. Na některých místech zasejeme novou trávu,” řekl za Správu sportovních a rekreačních zařízení Petr Kostelníček.

Pokud bude mít tráva dostatek vláhy, ale i slunečního svitu, měla by zregenerovat do dvou týdnů.

Nahlásit chybu


K tématu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail