Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově už došlo k podepsání koaliční smlouvy

  • Havířov,

V Havířově se v čtvrtek večer sešli noví koaliční partneři, aby podepsali smlouvu. Město se bude chtít zaměřit na investice, ale i pomoc handicapovaným a nemocným lidem.

Havířov je jedním z prvních měst v Moravskoslezském, kde po volbách podepsali koaliční smlouvu. Na vedení radnice se bude podílet hnutí ANO, KDU-ČSL se STANEM, ČSSD a Hnutí pro Havířov. Primátorem města se stane Josef Bělica.

“Programová shoda této koalice je více než 80 procentní v těch základních principech fungování,” řekl lídr hnutí ANO Josef Bělica.

Nová náměstkyně pro sociální oblast se bude chtít zaměřit na postižené a nemocné lidi.

"Na co bych se chtěla zaměřit já? Určitě o to, aby tady vznikl domov pro osoby s mentálním a kombinovaným zdravotním postižením. Dále domov, nebo zařízení pro osoby, které jsou psychiatricky nemocné,” uvedla zastupitelka Stanislava Gorecká (ANO).

Dalším novým náměstkem pro ekonomiku se stane Ondřej Baránek. Jednou z priorit bude výstavba domova se zvláštním režimem.

“Pokud bychom to chtěli financovat z vlastních peněz, to znamená, že bychom zastavili investice minimálně na pět let. Nám se dotace musí podařit najít,” řekl zastupitel Ondřej Baránek (ANO).

Samostatnou agendu sportu bude mít nově na starosti uvolněný radní za Hnutí pro Havířov.

“O konkrétní náplni budeme ještě jednat, ale oblast sportu je velmi široká a věřím, že to bude ku prospěchu všech sportovců,” uvedl zastupitel Daniel Vachtarčík (HPH).

Noví zastupitelé musí ještě složit slib. K tomu by mělo dojít pátého listopadu. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy