Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Společnost Mölnlycke zřejmě napadli hackeři

  • Havířov,

Policejní experti z celého světa hledají hekry, kteří zastavili provozy v několika závodech společností Mölnlycke. Firma je největším výrobcem a producentem jednorázových operačních setů. Dvě provozovny jsou také na Karvinsku.

Nadnárodní společnost Mölnlycke, která vyrábí operační sety řeší velký problém. Podle našich informací měli společnost nejen u nás, ale i ve světě, napadnou hekři.

Výrobní linky, které se nacházejí také v Havířově a Karviné stojí. Stovky zaměstnanců museli zůstat doma. To nám potvrdili i zaměstnanci externí firmy.

"Hodně málo jich tam je. Člověk tam potká tak tři, čtyři lidi za den. Řekli nám, že je někdo heknul, z Indie,” uvedl jeden z externích pracovníků.

Mezi lidmi se rovněž říká, že si hekři měli říct o velké výkupné.

“Všechny ty fabriky přestaly makat, hekři jim zablokovali sítě a chtějí obrovské výkupné,” uvedl bývalý zaměstnanec.

Společnost Mölnlycke se k situaci opravdu nechtěla konkrétněji vyjádřit. Ve zprávě jen uvedla:

“Z preventivních důvodů se společnost rozhodla část svých systémů neprodleně odstavit, což mělo vliv i na výrobní kapacity v Havířově a Karviné. Společnost rovněž důkladně prošetřuje důvody vzniku tohoto incidentu,” uvedl mluvčí společnosti Roman Pavlík.

Zda se opravdu jedná o kybernetický útok, musí potvrdit policie. Její vyjádření se nám nepodařilo do uzávěrky zjistit. Případ samozřejmě budeme sledovat i v následujících dnech.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy