Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Plavání usnadňuje těhotným ženám porod

  • Havířov,

Plavání je nejvhodnější sport pro těhotné ženy. Proto havířovská nemocnice pořádá kurzy, jejichž součástí je i cvičení v bazénu, které nastávajícím maminkám pomůže při porodu.

Příprava těhotných žen na porod a na šestinedělí je velice důležitá. Nastávající matky se na příchod dítěte těší, ale mnohé mají z porodu obavy. Havířovská nemocnice proto pravidelně pořádá předporodní kurzy, jejichž součástí je i plavání na městském bazénu Delfínek. Plavání například pomáhá prohlubovat dýchání, organismus tím přijímá více kyslíků, což pomáhá matce i dítěti.

“Celý ten kurz se skládá z jedné hodiny přednášky, jedné hodiny tělocviku a jedné hodiny bazénu. Pohyb v bazénu usnadňuje, aby se jim uvolnily nohy, břicha a pohyb je pro ně jednodušší,” řekla lektorka předporodních kurzů Kateřina Konderlová.

Mezinárodní zdravotnická organizace hodnotí plavání jako nejvhodnější sport pro těhotné.

“Vnímám to, že předporodní kurz mi může pomoci od bolesti zad, zároveň to vnímám jako cvičení, příjemnou relaxaci. Před porodem se takto mohu udržet v kondici, což je důležité,” řekla účastnice kurzu.

“Na tyto kurzy jsem se rozhodla chodit, protože už jsem je jednou absolvovala. Myslím si, že je to fajn procvičit si tělo, připravit se na porod, připomenout si veškeré informace ohledně porodu, plus být v kolektivu dalších maminek,” doplnila další těhotná žena.

Nastávající maminky se mohou těšit také na další novinku, kterou připravuje havířovská nemocnice. Už brzy budou moci rodit do vody a to díky speciální porodní vaně.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy