Reklama

Primátorem Havířova byl zvolen Josef Bělica

  • 13:05,
  • Havířov ,

V Havířově se konalo ustavující zastupitelstvo. Novým primátorem se stal Josef Bělica z hnutí ANO, který je rovněž poslancem. Opozice kritizovala kumulací funkcí i to, že statutární město bude mít poprvé neuvolněného primátora.

Stáhnout video
Reklama

Josef Bělica lídr hnutí ANO v Havířově byl jediným navrženým kandidátem na primátora. Než mu ale bývalá primátorka nasadila na krk řetěz, vyslechl si z řad opozice kritiku. Té se nelíbilo, že jednak bude neuvolněným primátorem a rovněž poslancem.

"Vadí nám to, že se primátor nebude dostatečně věnovat svým funkcím a pravomocem. Vadí nám kumulace funkcí, kterou odnesou opět občané,” uvedla opoziční zastupitelka Daria Tomaniecová (SPD).

"Opět další rarita. Já se ptám, jestli je to správné rozhodnutí. Občané chtějí mít svého primátora,” uvedl opoziční zastupitel a poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Daniel Pawlas (KSČM).

Josef Bělica je přesvědčen, že svou práci bude zvládat a naopak účast v poslanecké sněmovně vidí, jako výhodu.

"Na poloviční výkon pracovat nebudu, já to ani neumím. Svůj poslanecký mandát hodlám využít ve prospěch města Havířova. Jsou velké projekty, které mají přesah a rozhoduje se o nich jinde než u nás ve městě. Je to hlavně obchvat města, rekonstrukce nádraží, stavba domova seniorů a to bez dotací nepůjde. Hodlám svůj poslanecký mandát využít, abych byl schopen dotace s těmi centrálními institucemi lépe vykomunikovat,” vysvětlil primátor Havířova a poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Josef Bělica (ANO). 

Koalici v Havířově tvoří hnutí ANO společně s ČSSD, KDU-ČSL a Hnutím pro Havířov. V opozici pak usedli zastupitelé z řad SPD, Pirátů, ODS a KSČM.

ReklamaTragédie v Oradur-Sur-Glane / výstava

05.02. 16:00 - 14.01. 18:00
Havířov, Památník Životické tragédie, Havířov-Životice

Podmalby na skle / výstava

19.02. 16:00 - 31.12. 18:00
Karviná, Výstavní síň, Karviná

Obrázky z dějin Petřvaldu / výstava

07.03. 16:00 - 28.02. 18:00
Karviná, Technické muzeum Petřvald

Antonín Goryl
Karviná
od 15 000 Kč do 18 000 Kč

Detail

DENTALCOMPLEX - CEREC SYSTÉM s.r.o.
Karviná
od 60 000 Kč

Detail

Autodům Vrána s.r.o.
Karviná
od 15 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu