Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Primátorem Havířova byl zvolen Josef Bělica

  • Havířov,

V Havířově se konalo ustavující zastupitelstvo. Novým primátorem se stal Josef Bělica z hnutí ANO, který je rovněž poslancem. Opozice kritizovala kumulací funkcí i to, že statutární město bude mít poprvé neuvolněného primátora.

Josef Bělica lídr hnutí ANO v Havířově byl jediným navrženým kandidátem na primátora. Než mu ale bývalá primátorka nasadila na krk řetěz, vyslechl si z řad opozice kritiku. Té se nelíbilo, že jednak bude neuvolněným primátorem a rovněž poslancem.

"Vadí nám to, že se primátor nebude dostatečně věnovat svým funkcím a pravomocem. Vadí nám kumulace funkcí, kterou odnesou opět občané,” uvedla opoziční zastupitelka Daria Tomaniecová (SPD).

"Opět další rarita. Já se ptám, jestli je to správné rozhodnutí. Občané chtějí mít svého primátora,” uvedl opoziční zastupitel a poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Daniel Pawlas (KSČM).

Josef Bělica je přesvědčen, že svou práci bude zvládat a naopak účast v poslanecké sněmovně vidí, jako výhodu.

"Na poloviční výkon pracovat nebudu, já to ani neumím. Svůj poslanecký mandát hodlám využít ve prospěch města Havířova. Jsou velké projekty, které mají přesah a rozhoduje se o nich jinde než u nás ve městě. Je to hlavně obchvat města, rekonstrukce nádraží, stavba domova seniorů a to bez dotací nepůjde. Hodlám svůj poslanecký mandát využít, abych byl schopen dotace s těmi centrálními institucemi lépe vykomunikovat,” vysvětlil primátor Havířova a poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Josef Bělica (ANO). 

Koalici v Havířově tvoří hnutí ANO společně s ČSSD, KDU-ČSL a Hnutím pro Havířov. V opozici pak usedli zastupitelé z řad SPD, Pirátů, ODS a KSČM.
Active Colour s.r.o.- Karviná
Karviná
od 3 600 Kč/měsíc

Detail

BASIC ČR, z.s. - Havířov
Havířov
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o. - LIDL U Nádraží Havířov
Havířov
od 18 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků