Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov získá od ministerstva vnitra peníze na kamery

  • Havířov,

Žadatelé o azyl, kteří jsou umístění v uprchlickém zařízení v Havířově, se mohou volně pohybovat po městě. Z tohoto důvodu ministerstvo vnitra nyní poskytne městu další peníze na rozšíření kamerového systému.

Od loňského roku jsou v blízkosti azylového střediska pro uprchlíky v Havířově instalovány nové dohlížecí kamery. Peníze městu poskytlo ministerstvo vnitra. Stejně tak na zakoupení mobilní služebny. V letošním roce opět radnice dostane dotaci na pořízení dalších pěti kamer. Dvě budou na Šumbarku a tři ve městě.

"Jsou to místa, kde se pohybují uprchlíci, kteří žádají o azyl a mají volný pohyb po městě, kde je reálný předpoklad, že by se mohli pohybovat. Je to z této dotace, proto je to na těchto pěti místech. My kamery budeme využívat ne jenom kvůli uprchlíkům, protože s nimi nejsou problémy, ale budeme je využívat k dozoru nad veřejným pořádkem a bezpečnosti všech občanů Havířova,” řekl ředitel MP Havířov Bohuslav Muras.


Celkově bude v Havířově rozmístěno přes třicet kamer. Město plánuje posílení bezpečnosti i za pomocí zcela nových technologií.

"Existují dnes sofistikovaná řešení, že systém dokáže sám identifikovat osobu, která třeba omdlí na ulici, je schopný identifikovat přepadení a takové prvky. Takže tímto směrem bychom se chtěli vydat," doplnil primátor města Josef Bělica (ANO).

Zastupitelé schválili také další žádost o dotaci z ministerstva vnitra na preventivní projekty.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy