Reklama

Havířov získá od ministerstva vnitra peníze na kamery

Žadatelé o azyl, kteří jsou umístění v uprchlickém zařízení v Havířově, se mohou volně pohybovat po městě. Z tohoto důvodu ministerstvo vnitra nyní poskytne městu další peníze na rozšíření kamerového systému.

Stáhnout video
Reklama

Od loňského roku jsou v blízkosti azylového střediska pro uprchlíky v Havířově instalovány nové dohlížecí kamery. Peníze městu poskytlo ministerstvo vnitra. Stejně tak na zakoupení mobilní služebny. V letošním roce opět radnice dostane dotaci na pořízení dalších pěti kamer. Dvě budou na Šumbarku a tři ve městě.

"Jsou to místa, kde se pohybují uprchlíci, kteří žádají o azyl a mají volný pohyb po městě, kde je reálný předpoklad, že by se mohli pohybovat. Je to z této dotace, proto je to na těchto pěti místech. My kamery budeme využívat ne jenom kvůli uprchlíkům, protože s nimi nejsou problémy, ale budeme je využívat k dozoru nad veřejným pořádkem a bezpečnosti všech občanů Havířova,” řekl ředitel MP Havířov Bohuslav Muras.


Celkově bude v Havířově rozmístěno přes třicet kamer. Město plánuje posílení bezpečnosti i za pomocí zcela nových technologií.

"Existují dnes sofistikovaná řešení, že systém dokáže sám identifikovat osobu, která třeba omdlí na ulici, je schopný identifikovat přepadení a takové prvky. Takže tímto směrem bychom se chtěli vydat," doplnil primátor města Josef Bělica (ANO).

Zastupitelé schválili také další žádost o dotaci z ministerstva vnitra na preventivní projekty.

ReklamaTragédie v Oradur-Sur-Glane / výstava

05.02. 16:00 - 14.01. 18:00
Havířov, Památník Životické tragédie, Havířov-Životice

Podmalby na skle / výstava

19.02. 16:00 - 31.12. 18:00
Karviná, Výstavní síň, Karviná

Obrázky z dějin Petřvaldu / výstava

07.03. 16:00 - 28.02. 18:00
Karviná, Technické muzeum Petřvald

SeneCura SeniorCentrum HŠH a.s.
Karviná
od 15 000 Kč do 16 000 Kč

Detail

Jaroslav Jedlička
Karviná
od 24 000 Kč do 33 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Skrytá hrozba v autě

Více PR článků
Zavřít reklamu