Hejtman debatuje se studenty o rozvoji kraje

  • 6. února 2019,
  • 12:45,
  • Havířov,
  • Bára Kelnerová

Kraj plánuje strategii, jakým směrem se má Moravskoslezský region ubírat. Proto hejtman Ivo Vondrák začal debatovat i se studenty. Možnosti pro mladou generaci vidí především v podnikání.

Reklama

Mladá generace je naše budoucnost a je třeba poslouchat jejich názory. S touto myšlenkou oslovuje hejtman kraje studenty. Besedovat na téma rozvoje Moravskoslezského kraje přijel i na Gymnázium Komenského v Havířově.

“Samozřejmě si myslím, že je to atraktivitě zaměstnání, ale je třeba začít také podnikat. Takže jedna z oblastí, které se chceme intenzivně věnovat, je rozvoj nových vznikajících firem. Motivovat mladé, aby si zakládali firmy, aby přišli s novými nápady,” řekl hejtman MSK Ivo Vondrák (ANO).

“Pan hejtman říkal, že se snaží o rozvoj v oblasti IT a inovací, ale to je ještě dlouhá cesta a je to na naší generaci, jak v tom budeme pokračovat,” uvedl student.

“Mě se nelíbilo, když jsem slyšela, že by se měly digitalizovat některé služby. Třeba, že bychom si vyřizovali občanku z domova, protože lidé, kteří pracují na úřadech, by neměli práci,” dodala jiná studentka.

Hejtman se studenty probral i otázku životního prostředí, turismu, nebo sociální soudržnosti. Vyzdvihl také důležitost rozvoje řemesel.
KEEP SMILING GOSPEL hledá nové členy!

24.02. 14:00 - 18:00
Orlová, Husův dům v Orlové (Fr. Palackého 787)

STATUTÁRNÍ MĚSTO KARVINÁ
Karviná
od 18 230 Kč do 27 420 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 22 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu