Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hejtman debatuje se studenty o rozvoji kraje

  • Havířov,

Kraj plánuje strategii, jakým směrem se má Moravskoslezský region ubírat. Proto hejtman Ivo Vondrák začal debatovat i se studenty. Možnosti pro mladou generaci vidí především v podnikání.

Mladá generace je naše budoucnost a je třeba poslouchat jejich názory. S touto myšlenkou oslovuje hejtman kraje studenty. Besedovat na téma rozvoje Moravskoslezského kraje přijel i na Gymnázium Komenského v Havířově.

“Samozřejmě si myslím, že je to atraktivitě zaměstnání, ale je třeba začít také podnikat. Takže jedna z oblastí, které se chceme intenzivně věnovat, je rozvoj nových vznikajících firem. Motivovat mladé, aby si zakládali firmy, aby přišli s novými nápady,” řekl hejtman MSK Ivo Vondrák (ANO).

“Pan hejtman říkal, že se snaží o rozvoj v oblasti IT a inovací, ale to je ještě dlouhá cesta a je to na naší generaci, jak v tom budeme pokračovat,” uvedl student.

“Mě se nelíbilo, když jsem slyšela, že by se měly digitalizovat některé služby. Třeba, že bychom si vyřizovali občanku z domova, protože lidé, kteří pracují na úřadech, by neměli práci,” dodala jiná studentka.

Hejtman se studenty probral i otázku životního prostředí, turismu, nebo sociální soudržnosti. Vyzdvihl také důležitost rozvoje řemesel.

Nahlásit chybu
Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

Z + M Logistics, spol. s r.o. - Orlová
Orlová
od 7 388 do 12 313 Kč/měsíc

Detail