Reklama

Hejtman debatuje se studenty o rozvoji kraje

  • 6. února 2019,
  • 12:45,
  • Havířov,
  • Bára Kelnerová

Kraj plánuje strategii, jakým směrem se má Moravskoslezský region ubírat. Proto hejtman Ivo Vondrák začal debatovat i se studenty. Možnosti pro mladou generaci vidí především v podnikání.

Reklama

Mladá generace je naše budoucnost a je třeba poslouchat jejich názory. S touto myšlenkou oslovuje hejtman kraje studenty. Besedovat na téma rozvoje Moravskoslezského kraje přijel i na Gymnázium Komenského v Havířově.

“Samozřejmě si myslím, že je to atraktivitě zaměstnání, ale je třeba začít také podnikat. Takže jedna z oblastí, které se chceme intenzivně věnovat, je rozvoj nových vznikajících firem. Motivovat mladé, aby si zakládali firmy, aby přišli s novými nápady,” řekl hejtman MSK Ivo Vondrák (ANO).

“Pan hejtman říkal, že se snaží o rozvoj v oblasti IT a inovací, ale to je ještě dlouhá cesta a je to na naší generaci, jak v tom budeme pokračovat,” uvedl student.

“Mě se nelíbilo, když jsem slyšela, že by se měly digitalizovat některé služby. Třeba, že bychom si vyřizovali občanku z domova, protože lidé, kteří pracují na úřadech, by neměli práci,” dodala jiná studentka.

Hejtman se studenty probral i otázku životního prostředí, turismu, nebo sociální soudržnosti. Vyzdvihl také důležitost rozvoje řemesel.
Sylva Hottková
Karviná
od 8 140 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj, příspěvková organizace
Karviná
od 31 920 Kč do 100 303 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu