Reklama

Hejtman debatuje se studenty o rozvoji kraje

Kraj plánuje strategii, jakým směrem se má Moravskoslezský region ubírat. Proto hejtman Ivo Vondrák začal debatovat i se studenty. Možnosti pro mladou generaci vidí především v podnikání.

Stáhnout video
Reklama

Mladá generace je naše budoucnost a je třeba poslouchat jejich názory. S touto myšlenkou oslovuje hejtman kraje studenty. Besedovat na téma rozvoje Moravskoslezského kraje přijel i na Gymnázium Komenského v Havířově.

“Samozřejmě si myslím, že je to atraktivitě zaměstnání, ale je třeba začít také podnikat. Takže jedna z oblastí, které se chceme intenzivně věnovat, je rozvoj nových vznikajících firem. Motivovat mladé, aby si zakládali firmy, aby přišli s novými nápady,” řekl hejtman MSK Ivo Vondrák (ANO).

“Pan hejtman říkal, že se snaží o rozvoj v oblasti IT a inovací, ale to je ještě dlouhá cesta a je to na naší generaci, jak v tom budeme pokračovat,” uvedl student.

“Mě se nelíbilo, když jsem slyšela, že by se měly digitalizovat některé služby. Třeba, že bychom si vyřizovali občanku z domova, protože lidé, kteří pracují na úřadech, by neměli práci,” dodala jiná studentka.

Hejtman se studenty probral i otázku životního prostředí, turismu, nebo sociální soudržnosti. Vyzdvihl také důležitost rozvoje řemesel.

ReklamaTragédie v Oradur-Sur-Glane / výstava

05.02. 16:00 - 14.01. 18:00
Havířov, Památník Životické tragédie, Havířov-Životice

Podmalby na skle / výstava

19.02. 16:00 - 31.12. 18:00
Karviná, Výstavní síň, Karviná

Obrázky z dějin Petřvaldu / výstava

07.03. 16:00 - 28.02. 18:00
Karviná, Technické muzeum Petřvald

SPORTOVNÍ CENTRUM ORLOVÁ s.r.o.
Karviná
od 16 300 Kč

Detail

Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj, příspěvková organizace
Karviná
od 31 920 Kč do 100 303 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Skrytá hrozba v autě

Více PR článků
Zavřít reklamu