Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov investoval do bytového fondu přes 250 milionů

  • Havířov,

Havířov v loňském roce investoval do oprav svých domů více než 250 milionů korun. Některé prošly komplexní rekonstrukcí. Velká část peněz šla rovněž na běžnou údržbu.

Každý kdo platí nájem očekává, že se bude vlastník o svůj bytový fond řádně starat. Radnice v Havířově má ve vlastnictví více než 7,5 tisíce bytů. V loňském roce Městská realitní agentura investovala 113 milionů do komplexních sanací několika panelových domů.

"Byly mezi nimi domy, kde se od počátku nedělaly opravy, kde byla v dezolátním stavu střecha, nebyla vyměněná okna, byl v havarijním stavu výtah. Ty domy si zasloužily kompletní rekonstrukci,” řekla mluvčí společnosti MRA Simona Součková.

“Je to výborná věc, že se to renovuje. Já sám bydlím v opraveném domě,” řekl nájemník.

Dalších 140 milionů korun pak stály dílčí opravy a údržba. 

”Důležitá je spolupráce mezi nájemci a správci, kdy správce přenese investičnímu oddělení podnět k tomu, co nájemník v bytě potřebuje vyměnit,” doplnil za společnost Adam Langer.

“Zrovna si jdu připlatit, protože nám budou vyměňovat sporáky a já chci sklokeramiku. Jinak jsme tam spokojeni,” řekla nájemnice.

Velké starosti začínají dělat společnosti výtahy. Ty jsou ve špatném technickém stavu. Jejich oprava či výměna bude stát rovněž desítky milionů korun.

Nahlásit chybu


K tématu
Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

RegioJet a.s. - nástupní místo Havířov, Bohumín
Havířov
od 25 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail