Havířov neuspěl s vyhlášením bezdoplatkové zóny

Havířov prozatím nebude mít bezdoplatkovou zónu. Požadavek městu nepodpořila policie, hasiči ani jiné dotčených orgány. Radnice nyní zvažuje, jak bude postupovat dál.

Města se snaží bojovat proti obchodníkům s chudobou vyhlašováním bezdoplatkových zón. Ty už platí například v Karviné nebo Bohumíně. Pracuje na nich i Orlová a Havířov. Právě ale Havířov s opatřením neuspěl.

“Policie státní, ani městská policie, technické služby, záchranná služba, ani OSPOD, prostě všechny tyto orgány nám nedoložily, že se ve zvýšené míře vyskytují v této lokalitě nežádoucí jevy,” řekla vedoucí odboru sociálních věcí Bernarda Urbancová.

Bezdoplatkovou zónu si přáli lidé především na ulici Letní. A to proto, že se zde kupují byty a pronajímají lidem na sociálních dávkách.

“Tady se nejedná jen to tuto ulici. Jde o celý Šumbark. To byste tady museli být a vidět, co se tu děje,” řekl obyvatel domu.

“Pokud se teď nezačne to sídliště řešit, do budoucna bude vybydlené. My máme strach, že to bude Chanov,” dodala sousedka.

Město bude usilovat o to, aby s žádostí napodruhé uspělo.

“Budeme na tom dále pracovat a budeme hledat i další lokality. Ty správní orgány, které to řeší, mají právo to nepovolit. Budeme se tím velmi intenzivně do budoucna zabývat,” vysvětlil primátor města Josef Bělica (ANO).

Podle radnice se lidé nemusí bát, že by se do Havířova stěhovaly problémové rodiny, protože přidělování bytů podléhá přísným pravidlům, a to i ze strany společnosti Residomo.
Tragédie v Oradur-Sur-Glane / výstava

05.02. 16:00 - 14.01. 18:00
Havířov, Památník Životické tragédie, Havířov-Životice

Podmalby na skle / výstava

19.02. 16:00 - 31.12. 18:00
Karviná, Výstavní síň, Karviná

Obrázky z dějin Petřvaldu / výstava

07.03. 16:00 - 28.02. 18:00
Karviná, Technické muzeum Petřvald

DELTA facility, s.r.o.
Karviná
od 6 700 Kč

Detail

Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj, příspěvková organizace
Karviná
od 31 920 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků