Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově se konal 30. ročník soutěže mladých hasičů

  • Havířov,

V Havířově se konal 30. ročník halové soutěže mladých hasičů. Do Městské sportovní haly přijelo přes šedesát družstev z Česka, Slovenska a Polska.

Dobrovolní hasiči z Havířova jsou jediní v České republice, kteří pořádají halovou soutěž pro více než 600 dětí. Jedná se o tak prestižní záležitost, že jakmile organizátoři spustí registraci, je soupiska ihned plná.

“Dnes se koná již 30. ročník halové pohárové soutěže a zároveň 28. ročník neoficiálního mistrovství Čech, Moravy a Slezska. Máme tady zhruba 64 družstev z České republiky, Slovenska a Polska. Máme tady disciplíny štafetu dvojic, uzlovou štafetu a štafetu 4x60 metrů,” řekl ředitel soutěže Emanuel Došlík.

Malí hasiči soutěžili ve dvou kategoriích. Své dovednosti mohly ukázat úplně ty nejmenší děti, ale i starší, které už mají větší zkušenosti. Při disciplínách se hodnotila zručnost a především čas. Ne vždy byli soutěžící se svým výkonem spokojeni.

“Přihodilo se nám, že někteří neutáhli uzly a rozvázaly se,” řekl jeden ze soutěžících.

“Sice jsme měli dva přešlapy a dostali jsme trestné, ale to nevadí. My to doženeme,” dodal mladý hasič.

Odpoledne bylo dobojováno. Z 64 družstev se na prvním místě umístili mladí hasiči z Bludova. A to v obou věkových kategoriích. Domácí na stupně vítězů v letošním roce nedosáhli.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy