Radnice v Havířově řeší nebezpečné dětské hřiště

  • 13. března 2019,
  • 15:49,
  • Havířov,
  • Bára Kelnerová

Největší dětské hřiště v Havířově je ve špatném technickém stavu. Hrozí, že by mohlo dojít ke zranění dětí. Město rozhodlo odstranit veškeré herní prvky a postavit zcela nové hřiště.

Reklama

Dětské hřiště v centru Havířova je největším a také nejvíce navštěvovaným. V provozu už je ale 15 let a revizní zprávy mluví jasně. Hřiště je nebezpečné. Oprava starých prvků by ale byla tak nákladná, že se město rozhodlo pro vybudování zcela nového hřiště.

“Degradace kvůli počasí a větru je taková, že revizní technik doporučil výměnu celé této sestavy,” řekl vedoucí správy hřišť SSRZ Petr Šulc.

“Už jsem tady s dětmi párkrát zažila, že upadla nějaká dřevěná příčka. Houpačce chybí madla a dítě mi přepadlo,” uvedla maminka.

“V prvé řadě nám jde o bezpečnost. Nemůžeme dopustit, že by tady docházelo k úrazům a stížnostem rodičů. Proto jsme přistoupili k této rekonstrukci. Uvědomujeme si, že to nebude levnou záležitostí, ale vnímáme tuto potřebu,” řekl náměstek primátora Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL).

Hřiště zcela změní svou podobu.

“Určitě se mohou děti těšit na to, že sestava pro starší by mohla mít novou dopadovou plochu. Budou tady úplně jiné sestavy, nové prvky,” vysvětlil ředitel SSRZ Radomír Kácal.

Práce na demontáži starých prvků začnou během následujících týdnů. Nové hřiště by mělo být postaveno do konce května.
Líheň 2019 / soutěž amatérských hudebníků

07.03. 19:00 - 01.06. 0:00
Havířov, Stolárna Havířov a Hard Cafe Karviná

Martin Kolek s.r.o.
Karviná
od 16 280 Kč do 35 000 Kč

Detail

Autodům Vrána s.r.o.
Karviná
od 15 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Střední odborné učiliště DAKOL, s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu