Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Radnice v Havířově řeší nebezpečné dětské hřiště

  • Havířov,

Největší dětské hřiště v Havířově je ve špatném technickém stavu. Hrozí, že by mohlo dojít ke zranění dětí. Město rozhodlo odstranit veškeré herní prvky a postavit zcela nové hřiště.

Dětské hřiště v centru Havířova je největším a také nejvíce navštěvovaným. V provozu už je ale 15 let a revizní zprávy mluví jasně. Hřiště je nebezpečné. Oprava starých prvků by ale byla tak nákladná, že se město rozhodlo pro vybudování zcela nového hřiště.

“Degradace kvůli počasí a větru je taková, že revizní technik doporučil výměnu celé této sestavy,” řekl vedoucí správy hřišť SSRZ Petr Šulc.

“Už jsem tady s dětmi párkrát zažila, že upadla nějaká dřevěná příčka. Houpačce chybí madla a dítě mi přepadlo,” uvedla maminka.

“V prvé řadě nám jde o bezpečnost. Nemůžeme dopustit, že by tady docházelo k úrazům a stížnostem rodičů. Proto jsme přistoupili k této rekonstrukci. Uvědomujeme si, že to nebude levnou záležitostí, ale vnímáme tuto potřebu,” řekl náměstek primátora Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL).

Hřiště zcela změní svou podobu.

“Určitě se mohou děti těšit na to, že sestava pro starší by mohla mít novou dopadovou plochu. Budou tady úplně jiné sestavy, nové prvky,” vysvětlil ředitel SSRZ Radomír Kácal.

Práce na demontáži starých prvků začnou během následujících týdnů. Nové hřiště by mělo být postaveno do konce května.

Nahlásit chybu
TEDOM a.s. - Bohumín Vrbice
Bohumín
od 32 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Z + M Logistics, spol. s r.o. - Orlová
Orlová
od 7 388 do 12 313 Kč/měsíc

Detail

IPO PRIMO s. r. o. - Č. Těšín
Český Těšín
od 106 do 111 Kč/hod.

Detail