Reklama

Muž bezdůvodně útočil na návštěvníky restaurací

  • 12:38,
  • Havířov ,

Báli jsme se, že přijdeme o život. Tak popisují lidé incident, který se stal v Ostravě a Havířově. Muž objížděl restaurace, bezdůvodně napadal hosty a demoloval majetek. Jeho agresi zachytily kamery.

Stáhnout video
Reklama

Čtvrteční posezení u piva, se stalo pro hosty v restauraci na Dlouhé třídě v Havířově noční můrou. Do místnosti vběhl muž a začal mlátit lidi hlava nehlava.

“V dnešní době terorismu se lidé báli, že bude ozbrojen. Měli strach, nikdo se nebránil, nikdo nezasáhl,” řekl majitel restaurace Jaroslav Fedorek.

Útok muže, který kdysi pracoval u policie, začal v Ostravě na Stodolní. Pak se se svým mercedesem přesunul do Havířova na náměstí Republiky. I tam zranil několik hostů.

“Začal hosty mlátit, kopat, házet židlemi. Trvalo to asi minutu, ale bylo to nekonečné. Kdyby měl zbraň, tak to hodně špatně skončí,” uvedla svědkyně události.

V tu dobu si podezřelého auta všimla pomocí kamerového systému městská policie. Útočníka nakonec zpacifikovaly hlídky právě na v restauraci na Dlouhé třídě.

“Na místo přijely naše hlídky, muže zpacifikovaly. Na místo zavolaly rychlou záchranou službu, aby pomohla zraněným a PČR. Kladl odbor, ale my jsme na to cvičení a byli jsme lepší než on. Podařilo se ho zpacifikovat, aniž by došlo ke zraněním,” řekl ředitel MP Havířov Bohuslav Muras.

Pachatel už je ve vazbě. Hrozí mu tři až deset let odnětí svobody.

ReklamaTragédie v Oradur-Sur-Glane / výstava

05.02. 16:00 - 14.01. 18:00
Havířov, Památník Životické tragédie, Havířov-Životice

Podmalby na skle / výstava

19.02. 16:00 - 31.12. 18:00
Karviná, Výstavní síň, Karviná

Obrázky z dějin Petřvaldu / výstava

07.03. 16:00 - 28.02. 18:00
Karviná, Technické muzeum Petřvald

Hotel Rudolf s.r.o.
Karviná
od 88 Kč

Detail

Albrechtova střední škola, Český Těšín, příspěvková organizace
Karviná
od 13 950 Kč do 15 050 Kč

Detail

UNIQA pojišťovna, a.s.
Karviná
od 16 280 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu