Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířované podali návrhy v rámci participativního rozpočtu

  • Havířov,

Radnice v Havířově už ví, co by si lidé přáli v rámci participativního rozpočtu. Odevzdáno bylo celkem 23 návrhů. Při některých obyvatelé projevili opravdu kreativitu.

Květinové louky, školení proti šmejdům, malý sběrný dvůr, lavičky ale třeba i pivní festival. To jsou jen některé projekty, které navrhli lidé v rámci participativního rozpočtu v Havířově. Radnice na něj v letošním roce uvolnil pět milionů korun.

“Lidé mohli posílat návrhy do 31. března. Celkem se sešlo 23 návrhů, z toho byly čtyři vyřazeny pro nesplnění podmínek. Mezi zvláštní návrhy patří benefiční koncert, kde jsou předpokládané náklady 1,5 milionu. Je to za část Město. Pak je tady také Šumbark fest s náklady 911 tisíc, nebo třeba pumptrackové hřiště v části Havířov-Podlesí za 913 tisíc korun,” řekla Petra Gregorová z ekonomického odboru.

Vedení radnice očekávalo více návrhů a byli překvapeni z kreativity lidí.

“Já bych byl osobně pro ty návrhy, kterou realizovatelné, které slouží všem. Například šachy v parku jsou v pořádku, zvýšení parkovacích míst, zpevnění komunikací,” řekl náměstek primátora Ondřej Baránek (ANO).

14. května na magistrátu usedne odborná komise, která posoudí realizovatelnost jednotlivých návrhů.

“Následně předloží přerozdělí návrhy mezi občanské komise a ty na veřejném zasedání posoudí, které dva projekty by nejvíce chtěli,” uvedla mluvčí magistrátu Jana Kriš.

Poté budou opět moci lidé hlasovat o finálních projektech, a to od 15. července do konce srpna.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy