Havířované podali návrhy v rámci participativního rozpočtu

Radnice v Havířově už ví, co by si lidé přáli v rámci participativního rozpočtu. Odevzdáno bylo celkem 23 návrhů. Při některých obyvatelé projevili opravdu kreativitu.

Květinové louky, školení proti šmejdům, malý sběrný dvůr, lavičky ale třeba i pivní festival. To jsou jen některé projekty, které navrhli lidé v rámci participativního rozpočtu v Havířově. Radnice na něj v letošním roce uvolnil pět milionů korun.

“Lidé mohli posílat návrhy do 31. března. Celkem se sešlo 23 návrhů, z toho byly čtyři vyřazeny pro nesplnění podmínek. Mezi zvláštní návrhy patří benefiční koncert, kde jsou předpokládané náklady 1,5 milionu. Je to za část Město. Pak je tady také Šumbark fest s náklady 911 tisíc, nebo třeba pumptrackové hřiště v části Havířov-Podlesí za 913 tisíc korun,” řekla Petra Gregorová z ekonomického odboru.

Vedení radnice očekávalo více návrhů a byli překvapeni z kreativity lidí.

“Já bych byl osobně pro ty návrhy, kterou realizovatelné, které slouží všem. Například šachy v parku jsou v pořádku, zvýšení parkovacích míst, zpevnění komunikací,” řekl náměstek primátora Ondřej Baránek (ANO).

14. května na magistrátu usedne odborná komise, která posoudí realizovatelnost jednotlivých návrhů.

“Následně předloží přerozdělí návrhy mezi občanské komise a ty na veřejném zasedání posoudí, které dva projekty by nejvíce chtěli,” uvedla mluvčí magistrátu Jana Kriš.

Poté budou opět moci lidé hlasovat o finálních projektech, a to od 15. července do konce srpna.
Farma Bezdínek s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

EUROLINE s. r. o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků