Reklama

Gracii Orlová letos ovládla Italka Marta Bastianelli

  • 6. května 2019,
  • 10:55,
  • Havířov,
  • Bára Kelnerová

33. ročník Mezinárodního cyklistického závodu Gracia Orlová má svou vítězku. Stala se jí Italka Marta Bastianelli z týmu Virtu. Bohužel během jedné etapy došlo i k nehodě.

Reklama

Od čtvrtka do neděle se konal cyklistický závod žen Gracia Orlová. Na start se poslavilo 21 týmů ze 14 zemí. Velké naděje si dělala stáj Virtu a Italka Marta Bastianelli, která vyhrála dvě etapy. Dominovala i v neděli a stala se zaslouženou vítězkou letošního ročníku.

“Ten závod je pro mě velmi dobrý trénink pro následující velmi důležité závody, jsem ve skvělém týmu a jsem dnes velmi šťastná,” řekla vítězka závodu Marta Bastienelli.

Na stupně vítězů se postavila také závodnice z Ruska.

“Poslední etapy byly velmi těžké. Dešťové mraky zůstávaly.  V minulém roce jsem byla třetí v celkovém pořadí, letos také, ale v příštím roce bych chtěla postoupit o stupínek výše,” dodala Maria Novolodskaya.

Organizátoři měli v letošním roce největší strach z počasí.

“Pršelo nám jenom trochu tady v Orlové, jinak slunečné počasí. Mám zrovna zprávy z Pusteven. Tam napadlo 15 cm nového sněhu. Takže o den jsme to stihli,” řekl ředitel závodu Petr Koláček.

Během závodu došlo k jedné vážnější nehodě, a to během sobotní Královské etapy, kdy musel být závod přerušen. Zraněná cyklistka byla převezena do nemocnice.
Antonín Goryl
Karviná
od 15 000 Kč do 18 000 Kč

Detail

Těšínská stavební s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

Mediaservis, s.r.o.
Karviná
od 6 700 Kč do 13 350 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu