Gracii Orlová letos ovládla Italka Marta Bastianelli

33. ročník Mezinárodního cyklistického závodu Gracia Orlová má svou vítězku. Stala se jí Italka Marta Bastianelli z týmu Virtu. Bohužel během jedné etapy došlo i k nehodě.

Od čtvrtka do neděle se konal cyklistický závod žen Gracia Orlová. Na start se poslavilo 21 týmů ze 14 zemí. Velké naděje si dělala stáj Virtu a Italka Marta Bastianelli, která vyhrála dvě etapy. Dominovala i v neděli a stala se zaslouženou vítězkou letošního ročníku.

“Ten závod je pro mě velmi dobrý trénink pro následující velmi důležité závody, jsem ve skvělém týmu a jsem dnes velmi šťastná,” řekla vítězka závodu Marta Bastienelli.

Na stupně vítězů se postavila také závodnice z Ruska.

“Poslední etapy byly velmi těžké. Dešťové mraky zůstávaly.  V minulém roce jsem byla třetí v celkovém pořadí, letos také, ale v příštím roce bych chtěla postoupit o stupínek výše,” dodala Maria Novolodskaya.

Organizátoři měli v letošním roce největší strach z počasí.

“Pršelo nám jenom trochu tady v Orlové, jinak slunečné počasí. Mám zrovna zprávy z Pusteven. Tam napadlo 15 cm nového sněhu. Takže o den jsme to stihli,” řekl ředitel závodu Petr Koláček.

Během závodu došlo k jedné vážnější nehodě, a to během sobotní Královské etapy, kdy musel být závod přerušen. Zraněná cyklistka byla převezena do nemocnice.
Tragédie v Oradur-Sur-Glane / výstava

05.02. 16:00 - 14.01. 18:00
Havířov, Památník Životické tragédie, Havířov-Životice

Podmalby na skle / výstava

19.02. 16:00 - 31.12. 18:00
Karviná, Výstavní síň, Karviná

Obrázky z dějin Petřvaldu / výstava

07.03. 16:00 - 28.02. 18:00
Karviná, Technické muzeum Petřvald

DELTA facility, s.r.o.
Karviná
od 6 700 Kč

Detail

Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj, příspěvková organizace
Karviná
od 31 920 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků