Děti na havířovských školách se učí o množírnách

  • 11:55,
  • Havířov ,

Ve všech havířovských školách se děti učí o množírnách a vztahu člověka ke psům. K tomu jim slouží dvě knihy od Andrey Dunové, která už mnoho let zachraňuje týraná zvířata.

Boj s množírnami se v Česku stále nedaří zvládnout. Chamtivost lidí, vítězí nad životy nevinných zvířat. Andrea Dunová z Havířova se proto rozhodla, že jedině osvěta, a to už u dětí, může něco změnit. Vydala dvě knihy o této problematice, které se postupně dostaly do škol.

“Já musím s radostí konstatovat, že po dvou letech se projekt dostal do všech havířovských škol. Začlenil se do vyučování, učitelé pracují podle pracovních listů, podle knih a odezva je fakt velká. Proto jsem dnes tady, abych zjistila, jak se jim projekt líbí,” řekla autorka projektu Andrea Dunová.

Na základní škole Karolíny Světlé se projektu věnují v hodinách čtení. Rozebírají příběhy psů z množíren, nebo si říkají, proč je důležité vědět odkud pes pochází.

“Ten projekt není zaměřený jen na to, že je o pejscích. Je to i o rozvoji osobnostního života dětí, o jejich empatii. Učíme je lásku ke zvířatům a tím i k lásce k lidem,” vysvětlila učitelka Lenka Zajoncová.

“Já jsem se dozvěděla, že pejsky mlátí, týrají,” řekla jedna žákyně.

“Podle mě je to neslušné se takto chovat ke psům. Potřebuji péči a dobrou rodinu,” dodal žák.

Autorka bude usilovat o akreditaci u ministerstva školství tak, aby se projekt stal regulérním programem pro vzdělávání.
Tragédie v Oradur-Sur-Glane / výstava

05.02. 16:00 - 14.01. 18:00
Havířov, Památník Životické tragédie, Havířov-Životice

Podmalby na skle / výstava

19.02. 16:00 - 31.12. 18:00
Karviná, Výstavní síň, Karviná

Obrázky z dějin Petřvaldu / výstava

07.03. 16:00 - 28.02. 18:00
Karviná, Technické muzeum Petřvald

Dům seniorů "POHODA", o.p.s.
Karviná
od 17 110 Kč

Detail

Střední zdravotnická škola, Karviná, příspěvková organizace
Karviná
od 19 110 Kč

Detail

Trenkwalder a.s.
Karviná
od 19 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků