Děti na havířovských školách se učí o množírnách

  • 13. května 2019,
  • 11:55,
  • Havířov,
  • Bára Kelnerová

Ve všech havířovských školách se děti učí o množírnách a vztahu člověka ke psům. K tomu jim slouží dvě knihy od Andrey Dunové, která už mnoho let zachraňuje týraná zvířata.

Reklama

Boj s množírnami se v Česku stále nedaří zvládnout. Chamtivost lidí, vítězí nad životy nevinných zvířat. Andrea Dunová z Havířova se proto rozhodla, že jedině osvěta, a to už u dětí, může něco změnit. Vydala dvě knihy o této problematice, které se postupně dostaly do škol.

“Já musím s radostí konstatovat, že po dvou letech se projekt dostal do všech havířovských škol. Začlenil se do vyučování, učitelé pracují podle pracovních listů, podle knih a odezva je fakt velká. Proto jsem dnes tady, abych zjistila, jak se jim projekt líbí,” řekla autorka projektu Andrea Dunová.

Na základní škole Karolíny Světlé se projektu věnují v hodinách čtení. Rozebírají příběhy psů z množíren, nebo si říkají, proč je důležité vědět odkud pes pochází.

“Ten projekt není zaměřený jen na to, že je o pejscích. Je to i o rozvoji osobnostního života dětí, o jejich empatii. Učíme je lásku ke zvířatům a tím i k lásce k lidem,” vysvětlila učitelka Lenka Zajoncová.

“Já jsem se dozvěděla, že pejsky mlátí, týrají,” řekla jedna žákyně.

“Podle mě je to neslušné se takto chovat ke psům. Potřebuji péči a dobrou rodinu,” dodal žák.

Autorka bude usilovat o akreditaci u ministerstva školství tak, aby se projekt stal regulérním programem pro vzdělávání.
Líheň 2019 / soutěž amatérských hudebníků

07.03. 19:00 - 01.06. 0:00
Havířov, Stolárna Havířov a Hard Cafe Karviná

GOLD SPOON s.r.o.
Karviná
od 80 Kč

Detail

VAS Solutions s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč

Detail

SEPTIMA spol. s r.o.
Karviná
od 15 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu