Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do babyboxu v Havířově někdo odložil holčičku

  • Havířov,

Jen pár hodin po porodu někdo odložil novorozeně do havířovského babyboxu. Holčička váží přes tři kila a zdá se, že je naprosto v pořádku. V České republice se jedná už o 189 takto odložené dítě.

V pondělí před 23. hodinou se na centrálním příjmu v havířovské nemocnici rozezněl signál babyboxu. Po otevření zdravotníci zjistili, že ve vaničce opravdu leží novorozeně. Holčička byla ihned přeložena na jednotku intenzivní péče.

“Podle našeho vyšetření to vypadá na zdravého novorozence, donošeného. V dopise bylo uvedeno, že se holčička narodila 27. května v 18 hodin,” řekla dětská lékařka Kristýna Slámová.

Holčička byla vložena do babyboxu umytá, měla dobře ošetřený pupečník a na sobě starší oblečení. Měřila 50 centimetrů a vážila přes tři kila. Nyní už má i chuť k jídlu.

Holčička dostala jméno Miládka, po zdravotní sestře, která miminko z babyboxu vyzvedla.

“Babybox v havířovské nemocnici je od roku 2014. Přesto, že je na viditelném místě u centrálního příjmu, tak maminka se rozhodla uložit miminko do babyboxu,” uvedla mluvčí nemocnice Radmila Fleischerová.

Zakladatelem babyboxu v České republice je Ludvík Hess. Ani on sám nečekal, že boxy budou takto hojně využívány. “Já už takto odložených mám 189 dětí. Už jsem z toho spíše vyděšený, že se tolik dětí odkládá,” řekl Ludvík Hess.

188. dítě odložené do babyboxu bylo v mělnické nemocnici. Chlapečka nalezli 17. dubna.
Šakalí léta / muzikál

17.04. 19:00
Orlová, Dům kultury města Orlová

Šakalí léta / muzikál

24.04. 19:00
Český Těšín, Těšínské divadlo, Český Těšín

Šakalí léta / muzikál

25.04. 17:30
Český Těšín, Těšínské divadlo, Český Těšín

Základní škola Rychvald, okres Karviná, příspěvková organizace
Rychvald
od 30 930 do 40 320 Kč/měsíc

Detail

S-O-D Holding s.r.o.
Petřvald
od 21 400 Kč/měsíc

Detail

HAMOR - STAV s.r.o.
Karviná
od 17 800 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků