Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do babyboxu v Havířově někdo odložil holčičku

  • Havířov,

Jen pár hodin po porodu někdo odložil novorozeně do havířovského babyboxu. Holčička váží přes tři kila a zdá se, že je naprosto v pořádku. V České republice se jedná už o 189 takto odložené dítě.

V pondělí před 23. hodinou se na centrálním příjmu v havířovské nemocnici rozezněl signál babyboxu. Po otevření zdravotníci zjistili, že ve vaničce opravdu leží novorozeně. Holčička byla ihned přeložena na jednotku intenzivní péče.

“Podle našeho vyšetření to vypadá na zdravého novorozence, donošeného. V dopise bylo uvedeno, že se holčička narodila 27. května v 18 hodin,” řekla dětská lékařka Kristýna Slámová.

Holčička byla vložena do babyboxu umytá, měla dobře ošetřený pupečník a na sobě starší oblečení. Měřila 50 centimetrů a vážila přes tři kila. Nyní už má i chuť k jídlu.

Holčička dostala jméno Miládka, po zdravotní sestře, která miminko z babyboxu vyzvedla.

“Babybox v havířovské nemocnici je od roku 2014. Přesto, že je na viditelném místě u centrálního příjmu, tak maminka se rozhodla uložit miminko do babyboxu,” uvedla mluvčí nemocnice Radmila Fleischerová.

Zakladatelem babyboxu v České republice je Ludvík Hess. Ani on sám nečekal, že boxy budou takto hojně využívány. “Já už takto odložených mám 189 dětí. Už jsem z toho spíše vyděšený, že se tolik dětí odkládá,” řekl Ludvík Hess.

188. dítě odložené do babyboxu bylo v mělnické nemocnici. Chlapečka nalezli 17. dubna.

Nahlásit chybu


K tématu
V-TRADE, s.r.o. - Bohumín
Bohumín
od 3 200 Kč/měsíc

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail