Reklama

Do babyboxu v Havířově někdo odložil holčičku

  • 28. května 2019,
  • 11:57,
  • Havířov,
  • Bára Kelnerová

Jen pár hodin po porodu někdo odložil novorozeně do havířovského babyboxu. Holčička váží přes tři kila a zdá se, že je naprosto v pořádku. V České republice se jedná už o 189 takto odložené dítě.

Reklama

V pondělí před 23. hodinou se na centrálním příjmu v havířovské nemocnici rozezněl signál babyboxu. Po otevření zdravotníci zjistili, že ve vaničce opravdu leží novorozeně. Holčička byla ihned přeložena na jednotku intenzivní péče.

“Podle našeho vyšetření to vypadá na zdravého novorozence, donošeného. V dopise bylo uvedeno, že se holčička narodila 27. května v 18 hodin,” řekla dětská lékařka Kristýna Slámová.

Holčička byla vložena do babyboxu umytá, měla dobře ošetřený pupečník a na sobě starší oblečení. Měřila 50 centimetrů a vážila přes tři kila. Nyní už má i chuť k jídlu.

Holčička dostala jméno Miládka, po zdravotní sestře, která miminko z babyboxu vyzvedla.

“Babybox v havířovské nemocnici je od roku 2014. Přesto, že je na viditelném místě u centrálního příjmu, tak maminka se rozhodla uložit miminko do babyboxu,” uvedla mluvčí nemocnice Radmila Fleischerová.

Zakladatelem babyboxu v České republice je Ludvík Hess. Ani on sám nečekal, že boxy budou takto hojně využívány. “Já už takto odložených mám 189 dětí. Už jsem z toho spíše vyděšený, že se tolik dětí odkládá,” řekl Ludvík Hess.

188. dítě odložené do babyboxu bylo v mělnické nemocnici. Chlapečka nalezli 17. dubna.
Antonín Goryl
Karviná
od 15 000 Kč do 18 000 Kč

Detail

Těšínská stavební s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

Mediaservis, s.r.o.
Karviná
od 6 700 Kč do 13 350 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu