Město staví areál volného času pod letním kinem

  • 16:37,
  • Havířov,

V polovině června radnice zahájila další investiční akci z městského rozpočtu. Konkrétně jde o areál volného času pod letním kinem. Lidé a především děti by si měly nové herní prvky začít užívat od září.

Fitness prvky, dětský mobiliář nebo labyrint. To vše by mělo vzniknout za pár měsíců v prostranství pod letním kinem. Práce už jsou v plném proudu.

“Tady za námi vznikne prostor pro dětské hřiště pro malé děti, dětské hřiště pro větší děti, ale také fitness zóna pro občany. Aby se tady mohli zastavit a třeba i pracovat na své fyzičce,“ řekl Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL+STAN).

Tak jako při jiných akcích, čekalo na stavbaře při odkrytí povrchu překvapení.

“Jsme v současné době v přípravě území, které nás velmi překvapilo, neboť jsme našli pod betonovým povrchem stávající asfaltové vrstvy a stávající parkoviště i s odvodněním. Teď se potýkáme s tím, že jsme dlouho rozebírali, tím pádem se to trošku protáhlo, nicméně budeme pokračovat v odebírání vrstev a v přípravě, jak jsme plánovali. Předpokládáme, že v polovině září tady můžeme vypustit občany, aby si užili areál tak jak mají,“ doplnila vedoucí oddělení investic Kateřina Mikulová.

“Úplně super, je to pro děti úplně senzace a myslím, že i pro lidi,“ řekl jeden z občanů.

Součástí stavby bude také vybudování kanalizace, veřejného osvětlení, nebudou chybět lavičky, odpadkové koše nebo stojany na kola. Celkově radnice za první část areálu volného času zaplatí z rozpočtu 6,7 milionu korun.
Gospelové Vánoce v Orlové

14.12. 17:00 - 08.12. 0:42
Orlová, Husův dům, Orlová

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 18:00 - 08.12. 0:42
Orlová, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

Michal Swaczyna
Karviná
od 20 000 Kč do 27 000 Kč

Detail

Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj, příspěvková organizace
Karviná
od 31 920 Kč do 100 303 Kč

Detail

H&P Account Tax Consulting a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 21 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků